Премини към съдържание

Ъпгрейд на софтуера на Space Star 2003


Препоръчано мнение

Здравейте и За Много Години - 365 живи, здрави и безавариини дни,

 

От както "Църна Звезда" я взех все ми светва един и същи датчик на таблото поради различни причини (ламбда сонда, която смених) и на 2 пъти (първият път зачистихме алармата в компа с мисълта, лош контакт на АБС-а или при някакво друсване да е станало) вече заради ABS датчик от дясно.

 

Моят майстор си купил ново у-во със последен софтуер (направо кърти, чисти, извозва и деца и мусака прави) и след като вързахме колата ми каза, че според новото чудо на природата тая аларма за ABS Датчика е бъг на старият софтуер на компа, който е от както купена колата.

Та за дребна сума се сдобих с последната версия от 2013 (Windows 8 ряпа да яде ;) ) и всички тестове минаха наред. Изчисти ми е дюзите. Информира ме, че трябва даже да ми падне разхода на гориво.

За малкото навъртяни километри усещам как колата се движи някак по-"мазно", по-плавно и спокойно.

 

 

Някой сблъсквал ли се е с подобна случка? Дали реално ще падне разхода?

Виждал съм теми за проблеми с SRS индикацията (БЕЗ да съм ги чел), че светва и не загасва - дали може да е проблем с компа?

 

Лека и ползотворна седмица

Редактирано от curna_zvezda
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Паднах от смях след прочетеното,я вземи та си смени майстора.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Гледам че си от София ходи при Пламен и не се занимавай с" капацитети".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Гледам че си от София ходи при Пламен и не се занимавай с" капацитети".

За електро, компове и всякакви настройки и диагностика, Иван Мийков е човека... http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showuser=4332

Редактирано от n67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как се казва тая програма,която използва ? Да неби да ти е казал,че си е актуализирал последния софтуер за диагностичната програма,който е излязъл,а на теб да ти е направил диагностика и евентуално някаква настройка ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами той софтуера е СЕКРЕТЕН, иначе щеше да се прдлага навсякъде.

 

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Майсторът няма да си сменя, защото съм адски доволен от него. Изключително точен, отговорен и ако не разбира нещо си го признава и препоръчва майстор, който има опит в дадената област (еладжия, пилене на двигатели, бояджия и т.н.) и решава проблемът. Предната ми кола, която беше много проблемна, защото "приятел" ми я избира, майсторът ми каза още от самото начало махай я и си вземи нова, а като му казах, че искам да я ремонтирам, той си ми каза директно - твои са си парите ти решаваш. Старата каруца съм водил по различни сервизи и съм се парил сериозно от форумни майстори (на VW форума) и всеки майстор почва да плюе предният какви неща бил направил/оставил ръцете и т.н.

 

Май не трябваше да пиша темата в такъв весел дух, тъй като никой нищо смислено не писа по темата?

Дали "прочистването" на дюзите намалява разхода, дали някой е сменял софтуера на Space Star?

 

Тъй като от както колата мина тази процедура, сутрин по-бързо загрява и двигателя по-добре се държи на пътя.

 

Благодаря на n67 за контактът, ще го имам впредвид в бъдеще, ако имам проблеми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как се казва тая програма,която използва ? Да неби да ти е казал,че си е актуализирал последния софтуер за диагностичната програма,който е излязъл,а на теб да ти е направил диагностика и евентуално някаква настройка ?

 

Мисля, че е hardware-но устройство, което до колкото видях се свързва м/у компа и колата със актуализиран софтуер за диагностика. Дали тази диагностична програма има база със софтуер за колите или предостаря линк към някаква база/сървър нямам идея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...