Премини към съдържание

Цена за Каризма 1.8 GDI


Manolov

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги и за много години.

 

много съм доволен от колата, но след като смених свещите и оставих над 100лв за тях и още колко за сменяне се оказа, че е доста над бюджета ми и би следвало да я продам, докато още е в състояние и държи цена... Кажете каква цена да и искам... От мобилето ми пращат средна цена тя е към 2500лв. Но не съм сигурен дали да я пускам на такава цена тъй като е в доста по - добро състояние от повечето. Предложете някаква цена и това, че GDI-то няма възможност за ГАЗ дали влияе на цената... Незнам, аз я взех нов внос за 2400 след всички разходи по нея за регистрация и простотии...

 

Както и да е... Кажете каква цена да е?!

 

Mitsubishi Carisma 1.8 GDI EXE Sedan Classic - Син - 09.03.1999г. Подгряване на седалки, климатроник, ел пакет отпред всичко си и работи. Оригинално CD Philips със оригиналните колони, които имат уникален звук, незнам дали при всички е така или е преправяно нещо, просто уникално баса чак те рита в гърба :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това че е GDI много събаря цената.

С тая цена на бензина..... колкото и икономичен да е мотора 2,57 за литър си е цифра. Пускай за 3200

Редактирано от demon777
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ако ти предложат 3 000 - късай пазарлъка и вземай парите.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ако ти предложат 3 000 - късай пазарлъка и вземай парите.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

 

3000 нормално ли е или е много? или е малко?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 15-годишен автомобил, па бил той и http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif-Каризма, 3 000 е над средната продажна цена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гди - хората бягат от това.

 

Аз вече седма година не бягам.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_king.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какви са показателите за разход на гориво при вас момчета? И не само те, ами реално засичане да е правил някой. Пълнене на резервоара, каране, допълване и т.н.

Извинявам се, че криввам от темата, но въпросът ми е породен от по-горен коментар. При мен дава 4.2 - 4.4 при 80 км.ч. и 4.8 - 5.4 при 90км.ч. Не знам до колко да се доверя на борд компа, нооо все пак...

Мисля си дали разхода на сходен мотор, визирам кубатура и кончета, няма да е почти двоен на газ? Въпросът ми е малко риторичен :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грубо казано същите показатели, въпреки, че аз трудно карам с 90-100. В града ми е стабилно 9 разхода.

 

ПС.Компютъра не го гледам, отчитал съм го на принципа пълен резервоар-100 км- пълен резервоар.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На принципа пълно-пълно с резервоара, грешката спрямо показанията на компа са +/- 0.16 л.

Тоест, ако показанията са 5.5 л/100 км на компа, разликата при зареждане ми е варирала от 5.34 до 5.66 л/ 100 км.

Проверено многократно за седем години експлоатация.

Резултата напълно ме устройва.

......................

Да спомена, че на втората година откакто взех Каризмата, извън градският разход скочи до 6.4/100.

Което наложи посещение при Миленски в Пловдив.

Милен разхвърля двигателя, изчисти нагара по клапани, тръби, дросел и т.н, сглоби мАторЯ - всичко това за един ден, и разхода пак си дойде на мястото.

Тоест, около 5.2 до 5.7, в зависимост от карането.

Ако някой има разход с Джедайката си над 6, да почва да разучава пътя към Пловдив!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Човече, при мен това, което си показал дава 9,5!!!

Като променя опциите и шофирам казах по-горе какво отчита, но това не го бях гледал и днес откачих :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На принципа пълно-пълно с резервоара, грешката спрямо показанията на компа са +/- 0.16 л.

Тоест, ако показанията са 5.5 л/100 км на компа, разликата при зареждане ми е варирала от 5.34 до 5.66 л/ 100 км.

Проверено многократно за седем години експлоатация.

Резултата напълно ме устройва.

......................

Да спомена, че на втората година откакто взех Каризмата, извън градският разход скочи до 6.4/100.

Което наложи посещение при Миленски в Пловдив.

Милен разхвърля двигателя, изчисти нагара по клапани, тръби, дросел и т.н, сглоби мАторЯ - всичко това за един ден, и разхода пак си дойде на мястото.

Тоест, около 5.2 до 5.7, в зависимост от карането.

Ако някой има разход с Джедайката си над 6, да почва да разучава пътя към Пловдив!

 

Много съм съгласен, моята джедайка в момента ми дава към 7/100км с климатроника и се замислям на есен да хващам пътя към Пловдив, а за сега ще си почистя самичък нагара на дросела понеже възможностите ми спират до тук :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е никой не ми отговори защо ми дава AVG(average/средно) разход 9.5. Днес даже ми показа 9.9 :icon_crying:

След няколко дни заминазам за Гръцко, че и навигация си купих. Ще наблъскам резервоара и ще засичам то се е видяло... Ако нещо не е наред преди връщане ще се тръшна на лично на Милен да ме приеме...

Редактирано от Иван Вълчинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоро рестартирал ли си показанията на компютъра?

Как?

Да припомня, че съм нов и до скоро карах един умрял Голф2 :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С натискане на малкото черно краче/щека, което ти се подава от слюдата на километража, сменяш показанията на дисплея.

Със задържане при натиснато положение, нулираш показанието което е текущо.

Общо изминатите км не се влияят от нулиранията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

малко оффтоп

valboss, твоето извънградско ли е?

Като взех моята беше 9.5 смесен в икономичен режим (дясна лента, 1400 оборота, 5-та предавка, без светофари) зареждам Еко 95

смених долната лямбда (120 лева) - сега е 8.5

 

и като ходя по сервизи казват ми че толкова и трябва да е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега отностно цената може да я пуснеш около 3500, но поради факта, че е бензин GDI и това, че неможе да се постави газ е голям минус, но пък има хора, който не обичат газ. Отностно разхода немисля, че е много фрапиращ на бензиновия мотор от лично опит мога да кажа, че мойта каризма, която не е GDI е 1.8 SOHC харчи 9л. градско в задръсвтвания и малко повече натискания на газта. Успех с продажбата колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...