Премини към съдържание

Отново за празният ход


Препоръчано мнение

Здравейте , попрочетох малко ама не намерих лек за моя проблем. Двигателят ми тресе слабо на празен ход. Оборотите ги държи горе долу добре - когато го запаля сутрин - 1500 -1600, после се намалят до малко под чертата за 1000.Като натисна спирачка гледам че стрелката се премества още 2-3 mm надолу. Когато го купувах му бяха мили двигателя и си мисля ако поизчистя конекторите около двигателя. Ще съм благодарен за мненията Ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А свещите сменил ли си? При мен имаше подобно леко притрисане на празен ход и след смяната на свещите се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А свещите сменил ли си? При мен имаше подобно леко притрисане на празен ход и след смяната на свещите се оправи.

Да, като сменях ремъците , майстора ги беше сменил. То тогава дори на празен ход изгасваше. Искам да слагам газова уредба , и за това питам разпитвам дали няма да се вкарам в някакъв филм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да ти е разкачан акумулатора и от това да е загубила настройката на празния ход. Пробвай да я оставиш да поработи на място за 10-на минути без да пипаш педала на газта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си в майстора? Ако при смяна на ангренажния ремък е направил грешка и го е зацепил на един зъб напред или назад, също се появява тресене.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми майстора е уж проверен, от форума е. Много колеги казват че е много напред с материала. Аз мислих сам да се справя,но май ще отида да го видя. За мен не е чак толкова голям проблем, ама не знам дали ще пречи на АГУ-то което мисля да слагам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на спукана мембрана на сервото или проблем с клапанчето което е на маркуча между сервото и смукателните колектори, тогава при натискане на спирачка оборотите падат,проверете ги и тези неща ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...