Премини към съдържание

Цвъцкане от клапаните при студено време


Velikov78

Препоръчано мнение

Здравеите, от около година съм собственик на Mitsubishi Lancer10, 2008 година с двигател 1.5 109к.с. автомобилът е на около 120хл км . От известно време забелязвам че при студено време се чува едно спецефично цвъцкане идващо от към двигателя при студен старт когато температурата на вън е около 0градуса или по ниска. Този шум заглъхва паралелно с загряването на двигателя. Искам да попитам колегите от форума дали някои има същия проблем и дали е нещо сериозно??? Благодаря предварително!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на другата смяна с 5W40 и сигурно ще се оправят нещата ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да е много рядко, да не се разчука двигателя??? Автомобила вече е на около 120хл км !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По рядко ще е, ама само сутрин на студено, когато точно по рядко масло ти трябва, за да не чукат повдигачите ..

После като загрее мотора, показателите на двете масла са еднакви ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфо то Марио 64 , и без това наближава време за смяна на маслото ще пробвам така както казваш. Да те питам ти ЛАНСЕР ли имаш че ми трябва някои с ЛАНСЕР за да обсъдим още някои неща които ми се струват странни???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, на Лансера душата е тясна, а аз съм широко скроен човек :D и трудно се побирам в Лансери ..:)

Питай си спокойно за нещата които те интересуват, все ще се появи и някой с Лансер за да ти отговори ..:)

Виж също и в раздела, дали не е писано вече за тези проблеми ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се оправи след смяната на маслото може да имаш износен повдигач. Виж за какво става въпрос, клипчето е за Ево Х, но повдигачите така или иначе са от същия тип и се проверяват по същия начин. Естествено ще трябва да се замерят прецизно :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ShIIhBtOqkI

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се заслушах и ми се стори че цвъцкането идва от към ремъка ???

В такъв случай провери ремъка и ролките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ремъка примерно да не е хлабав ама ролките трябва да махна ремъка за да ги проверя???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то ремъка примерно да не е хлабав ама ролките трябва да махна ремъка за да ги проверя???

Естествено, че трябва да го махнеш :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...