Премини към съдържание

Проблем спирачки


Promivka

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

 

Честита Коледа!!! Бъдете Здрави и Щастливи!!!

 

Днес както се движех с колата при опит за спиране ми се втвърди педала на спирачките и колата на Галан 2.5 V6 стептроник не искаше да спре.

Като цяло за да избегна удара в колата пред мен се наложи да се метна в близката градинка и авансовата броня вече е в кофата.

 

Искам да попитам някога някой дали е имал подобен проблем и на какво се е дължал.

Ако никой няма подобен неприятен инцидент да му откажат спирачките, и има идея да даде съвет какво да гледам.

 

Благодаря предварително.

Поздрави Георги

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Честита Коледа!!! Бъдете Здрави и Щастливи!!!

 

Днес както се движех с колата при опит за спиране ми се втвърди педала на спирачките и колата на Галан 2.5 V6 стептроник не искаше да спре.

Като цяло за да избегна удара в колата пред мен се наложи да се метна в близката градинка и авансовата броня вече е в кофата.

 

Искам да попитам някога някой дали е имал подобен проблем и на какво се е дължал.

Ако никой няма подобен неприятен инцидент да му откажат спирачките, и има идея да даде съвет какво да гледам.

 

Благодаря предварително.

Поздрави Георги

........интересно.....ако беше GDI да ти кажа от къде е проблема, но това е В6 2.5.....провери си все пак вакуумния маркуч от задната част на колектора към сервото на спирачките ....

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много лоша работа колега :icon_crying: Все едно си карал на загасен двигател, след няколко натискания на спирачките педала се втвърдява и едвам спира при натиск със все сила...И аз мисля, че е свързано със сервоусилвателя тая работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако никой няма подобен неприятен инцидент да му откажат спирачките, и има идея да даде съвет какво да гледам.

 

 

Те нещата за гледане не са много .. Маркуча за който ти е споменал Пламен или се е измъкнал, или се е сцепил, или е блокирал клапана вграден в него ..

Другата възможна причина е спукана мембрана на сервото ..

Важното е, че си се измъкнал от ситуацията невредим, :icon_thumbup: причината и счупената броня са лесни за отстраняване ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно като на загасен двигател беше педала.

А и когато бронята се е сцепила е скъсала маркуча на сервото на волана и изтече червената течност.

Благодаря за съветите в понеделник ще я погледна.

Поздрави и Всело посрещане на Новата година!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За хидравликата освен маркуча виж и тръбата , която играе роля на охладител дали е здрава .Казвам ти го защото аз един път имах проблем след лек удар и тя беше притисната , а помпата от налягане вадеше маркучите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...