Премини към съдържание

климатик>?


borzagor

Препоръчано мнение

Някой да знае компресора на климатика дали е ремонтируем или смяната е единствения избор?

Зависи какво му е заминало, аз съм отварял 2 пъти компресори и единия го оправих, другия беше яко блокирал и буталцата задрали цилиндрите ......това е станало ,тъ като собственика е слагал само Фреон 134 , а въобще не е помислил за масло ........и компресора си беше блокирал тотално, толкова ,че като вкл. бутона от таблото, магнита зацепва и ремъка приплъзва около шайбата а компресора не върти, така че ако и твоя е така , лошо.......... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво му е заминало, аз съм отварял 2 пъти компресори и единия го оправих, другия беше яко блокирал и буталцата задрали цилиндрите ......това е станало ,тъ като собственика е слагал само Фреон 134 , а въобще не е помислил за масло ........и компресора си беше блокирал тотално, толкова ,че като вкл. бутона от таблото, магнита зацепва и ремъка приплъзва около шайбата а компресора не върти, така че ако и твоя е така , лошо.......... :)

Аз имам един компресор за Галант, който работи, но на празен ход не може да направи нужната компресия. Това поправимо ли е? Този компресор е от колата на сина ми, на нея сложихме компресора от катастрофиралия Галант на Влад, който сега е мой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един компресор за Галант, който работи, но на празен ход не може да направи нужната компресия. Това поправимо ли е? Този компресор е от колата на сина ми, на нея сложихме компресора от катастрофиралия Галант на Влад, който сега е мой.

Мисля че е поправимо, просто може би е разхерметизиран, или пък изпуска някоя магистрала........но тогава пък щеше по някое време въобще да не включи компресора ,тъй като имаш защитен дадчик който следи налягането в системата и ако е под някакъв минимум то той блокира ел. веригата и не дава да зацепи ел. магнитния съединител...........такач е не е от това, ......трябва да се види

за да стане така както ти го описваш , има вариант да е сменян ел. магнитния съединител ,а той може би е с шайбата комплект и когато са търсили , не са намерили и за това са сложили друг, който става ,но с по голям диаметър и съответно върти под минималните обороти на компресора ,за да осигури необходимото налягане..............Друг вариант е да има байпас някъде по системата с клапан, който е прецакан........

Както виждаш ,това са все теоретични хипотези, които не могат да се потвъррдят без да се види........ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Компресорите на авто-климатиците се поправят в оторизирани сервизи.Зависи каква е повредата.Ако не иска да включи има много причини които трябва да се погледнат преди да се заключи, че е проблема в компресора

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...