Премини към съдържание

Обтегач за пистов ремък, 1.9TD, F8QT


Т. Минтов

Препоръчано мнение

Ето това чудо струва почти 300 лв.:

post-109-020856700 1384866522_thumb.jpg

 

Досега съм сменил 3 броя за около 100k km. :icon_doh: Направих справка в сервиза, предпоследното е изкарало около 20k km, настоящето е започнало да вибрира и да ръмжи (при ниски обороти) и е на 19k km. Последните 2 са от различни марки.

 

Вие имате ли проблеми с този обтегач и как се справяте с тях?

Това, което намерих на едно място е само демпфера за 98.50, което по се ядва.

Обаче ми се струва безумие някакво, една част да издържа около 20k km. Направо си прилича на данък.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това чудо струва почти 300 лв.:

post-109-020856700 1384866522_thumb.jpg

 

Досега съм сменил 3 броя за около 100k km. :icon_doh: Направих справка в сервиза, предпоследното е изкарало около 20k km, настоящето е започнало да вибрира и да ръмжи (при ниски обороти) и е на 19k km. Последните 2 са от различни марки.

 

Вие имате ли проблеми с този обтегач и как се справяте с тях?

Това, което намерих на едно място е само демпфера за 98.50, което по се ядва.

Обаче ми се струва безумие някакво, една част да издържа около 20k km. Направо си прилича на данък.

Няма спасение, пробвал съм 10-тки варианти и все същото, изкарват не повече от 30к км......правил съм и метода " в коша" ....даме изхвърлям го и сллагам по малък ремък и приспособление, кофтито е ,че може да се скъса демфера ,но това за сега не е ставало........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма спасение, пробвал съм 10-тки варианти и все същото, изкарват не повече от 30к км......правил съм и метода " в коша" ....даме изхвърлям го и сллагам по малък ремък и приспособление, кофтито е ,че може да се скъса демфера ,но това за сега не е ставало........

Пробвал ли си да смениш шайбата на алтернатора с фрайлайф?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето това чудо струва почти 300 лв.:

 

 

Досега съм сменил 3 броя за около 100k km. :icon_doh: Направих справка в сервиза, предпоследното е изкарало около 20k km, настоящето е започнало да вибрира и да ръмжи (при ниски обороти) и е на 19k km. Последните 2 са от различни марки.

 

Вие имате ли проблеми с този обтегач и как се справяте с тях?

Това, което намерих на едно място е само демпфера за 98.50, което по се ядва.

 

 

Чудото струва и 300, струва и 200 лв. въпрос на избор ..:)

За да заминава толкова бързо обикновено има някаква причина и тъй като при теб няма механизъм за свободен ход на генератора, най вероятно причината е в демпферната шайба на коляновия вал .

Щом е почнало пак да ръмжи, само със смяна на демпфера няма да стане работата, по добре е да се смени само ролката (10- 15 лв.) и да се сложи нов ремък по къс с 5- 10 мм. от стария ..

Така механизма ще държи ремъка по изпънат и няма да има вибрации и лагера ще изкарва по дълго време ..

Аз даже бих заменил демпфера с оптяжен болт, както е при колите дето нямат проблем с този възел ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите!

Сега остава да калкулирам колко е оставащият ресурс на колата и да преценя дали има смисъл да стигам до коляновия вал, или е по-добре да сменям амортисьорчето през 20-30к км :)

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...