Премини към съдържание

Проблем при палене на Carisma 1.9 ТД


Topuzov

Препоръчано мнение

:icon_bye: Здравейте колеги, нов съм във форума и отскоро съм собственик на Mitsubishi Carisma 1.9TD 2000г. Доста време търсих тема в която да си изкажа и моя проблем, но не успях. Затова създадох тази тема. Относно проблемът: При палене, когато колата е престояла загасена повече от 4-5 часа, се получава тракане и "играене" на оборотите под 1000 оборота. Това странно нещо трае около 30 секунди и всичко се нормализира. Много мои приятели казват, че е възможно маслото да идва гъсто и докато помпата го качи се получава този проблем, или самата помпа е дала фира. Много ще съм благодарен за компетентни мнения. :mitsu-smiley: :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да са подгревни свещи, ако пали трудно сутрин

 

За паленето въртя и пали, няма проблем в това. Проблемът идва като я запаля в период от 30 секунди мени обороти и се чува тракане и след това започва да работи перфектно. Просто нямам и представа какво става.... :help: :help: :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Авансовия клапан ти зацикля, ако викаш "тракане" на по специфичния шум който издават дюзите при повече аванс, а играенето на оборотите може да идва и от системата за студен старт ..

Виж като я запалиш, дали тази система издърпва късото жило, което е до жилото от педала на газта .. ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Авансовия клапан ти зацикля, ако викаш "тракане" на по специфичния шум който издават дюзите при повече аванс, а играенето на оборотите може да идва и от системата за студен старт ..

Виж като я запалиш, дали тази система издърпва късото жило, което е до жилото от педала на газта .. ..

 

Благодаря колега, отивам да проверя за жилото и ще споделя какво се случва! :good: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, отивам да проверя за жилото и ще споделя какво се случва! :good: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

 

 

При незапален двигател, въпросното жило е отпуснато, когато я запаля се се затяга, значи мисля че не това е причината :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...