Премини към съдържание

"Поздрави" на колегата със сиво Misubishi Colt


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

видях, че и вие, както ние в Хонда клуба, си имате тема за поздрави, но реших, че моят поздрав/хленчене е по-специално и заслужава отделна тема.

 

Вчера вечерта около 21ч карайки по околовръстен път София някъде около Драгалевци, към Бояна, в крайна лява лента с 90км/ч (в средната имаше по-бавно движещи се коли, пред мен на не повече от 30-40м също имаше кола с близка скорост), видях в огледалото зад мен доста бързо приближаващи се фарове. Нямаше как да се отместя заради натовареното движение, но след секунда видях как шарейки смело през лентите, се появи сиво Mitsubishi Colt рег номер C 9787 HA, чиито шофьор ме погледна за гневно като се изравнихме, след което изскочи пред мен в лявата лента и наби спирачки, пускайки аварийките. Сега, ако бях шофьор с по-малко опит, не знам какво можеше да стане, но в крайна сметка реагирах, пуснах му дългите и натиснах клаксона докато той намаляше скоростта и явно искаше да ме отбие от пътя. Хубаво, отбихме в локалното, спрях до него с отворен прозорец и треперещ от нерви. Проведохме следния високоинтелигентен разговор (може да не е точно, понеже е по спомен, но е доста близко):

 

- (Аз) Какво искаш бе?

- (Той) Внимавай като някой ти свети да се преместиш, ше се местиш, щото не знаеш какво може да ти се случи!

- Какво ще ми се случи бе? Караш със 120 градско ше се съобразяваш с движението, не то с тебе!

- Не карах със 120, а със 180 бе, гледай да не слеза да ти покажа каква КАРТА имам, ше видиш какво може да стане!

- Каква КАРТА имаш бе, айде покажи ми какво може да стане!

... след което шофьора на въпросното двуврато сиво Mitsubishi Colt C 9787 HA тръгна с мръсна газ, а аз също така афектиран продължих по пътя си, така и не разбрах каква е тази КАРТА...

 

 

По принцип има една статистика, че собствениците на японски автомобили са по-високо интелигентни от средното ниво, с която много съм се гордял. За това и не ми е приятно да видя такива индивиди с два ташака вместо мозък в главата, които откровено казват, че са карали със 180 и че пътя им се полага по право, след което отбиват коли да наложат своето право. Грозно е в такава хубава кола да се качи такъв комплексар, който въобще не осъзнава, че може да убие някой тотално невинен на пътя.

Та поздрави на въпросния колега с неговата КАРТА. Дано тази карта е заверена в училището за магия и вълшебства Хогуортс, когато следващия път отбие от пътя някой с криминално минало, от тези, които си носят пистолет или бухалка в колата и си търсят повод да ги използват. И дано не засече така брутално някое семейство в което някоя неразбираща женица си вози децата и не очаква тъпотията, която той мисли да извърши защото не му е направила път. Ако го срещнете на някоя форумна среща, моля предайте му точно това.

 

А аз веднага подадох сигнал на 112. Ще подам и жалба в полицията за застрашаващо шофиране, лични заплахи и обиди, но имам подозрения, че нашите органи на реда няма да направят нищо както нямам свидетели, освен да ми загубят времето. Заради такива като него ще си купя най-накрая и camcoder като тези в Русия, да записвам екшън филми докато отивам на вечеря при майка си.

 

ПП: Извинявам се за дългия пост и дългото хленчене, опитах да изчакам малко време, за да не съм толкова афектиран. Също така мисля, че темата е за "Извън темата", но там не мога да пускам нови теми - нека някой модератор я премести, ако смята за уместно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идиоти има зад волана на всякакви марки мпс...Това, че са концентрирани в марки като БМВ, Фолве и други, не означава, че ги няма и при японските марки...както във Варна е пълно с пъпчасали пубери в хонда сивик които си мислят, че карат изтребители... А и всички станаха от голямото добро-утро и търсят саморазправа на пътя... Конкретно за въпросния тип, много ме съмнява да е регистриран във форума...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за картата - явно е ще да е някое ченге. Тия в бг (за съжаление) са открай време над закона. Той и затова кара със 120-180, защото знае че даже и някой да го спре ще покаже картата и толкова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами за картата - явно е ще да е някое ченге. Тия в бг (за съжаление) са открай време над закона. Той и затова кара със 120-180, защото знае че даже и някой да го спре ще покаже картата и толкова.

 

Да де, но Господ не оперира с тези карти, не ги познава даже. Тъпото е, че може да завлече невинен човек със себе си :(.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден едно BMW се опита да ме утрепе. Бях спрял на стоп и като видях как лети към мен с вратите се изнесох светкавично. След 20-тина метра отбих и спрях, защото прецених че са се засилили да влязат в един фризьорски салон и очаквах да стане мазало. Бавареца бе точно там, където бях спрял на стопа, а от колата излизат две момиченца на 17-18 години явно водачката бе без книжка. За щастие бордюра ги е спрял да не влязат във витрината.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но Господ не оперира с тези карти, не ги познава даже. Тъпото е, че може да завлече невинен човек със себе си :(.

 

 

То най-чества става така - потърпевш е някой невинен, който е имал малшаса да се окаже на неподходящото място...

По пътищата ни има много гаменчета, на които книжките тябва да се вземат до живот и толкова (те достатъчно простотии са си направили да го заслужат)...

Лошото е че няма обективни и работещи санкциониращи органи - защото преди да се стигне до това някой гамен да направи супер мазало, същия е правил тези простотии хиляди пъти и ако има някой адекватно да го санкционира овреме - просто няма да се стигне до това мазало.

Сещам се за оня бакшиш дето беше намачкал хората на цариградско - така пийнал и с висока скорост той се е носил по София вероятно хиляди пъти, но е нямало кой да го провери и д му вземе книжката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден едно BMW се опита да ме утрепе. Бях спрял на стоп и като видях как лети към мен с вратите се изнесох светкавично. След 20-тина метра отбих и спрях, защото прецених че са се засилили да влязат в един фризьорски салон и очаквах да стане мазало. Бавареца бе точно там, където бях спрял на стопа, а от колата излизат две момиченца на 17-18 години явно водачката бе без книжка. За щастие бордюра ги е спрял да не влязат във витрината.

 

 

Е пък като видя BMW - веднага мислено свалям 50% от очакванията ми за интелекта на средностатистическия водач.

То марката си е супер - не казвам лошо - но просто в бг се е превърнала в предпочианата марка на т. н. турбогъзари ...и кифли в случая.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...