Премини към съдържание

Централно заключване


badfish

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От скоро ползвам тази кола и имам грижа с централното. Когато натисна копчето на ключа нищо не се случва, освен че светва лампичката до бутона, тоест батерята трябва да е ок. Има ли някаква настройка за включване и изключване.

 

Как мога да разбера дали автомобилът има аларма :icon_blush: ?

 

благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата с безключово палене ли е ?

 

Ами, незная. :icon_hmm: попринцип е от високите нива на оборудване, няма кожен салон и навигация. Лошото е че нямам никаква информация. По скоро си мисля, че не е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами, незная. :icon_hmm: попринцип е от високите нива на оборудване, няма кожен салон и навигация. Лошото е че нямам никаква информация. По скоро си мисля, че не е.

 

Най вероятно се е разсинхронизирал трансмитера, а може и да се е скапал. Смени батерията и пробвай пак. С резервния пак ли нищо не се получава? Погледни важната тема ЦЪК . Първа е в раздела!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно се е разсинхронизирал трансмитера, а може и да се е скапал. Смени батерията и пробвай пак. С резервния пак ли нищо не се получава? Погледни важната тема ЦЪК . Първа е в раздела!

 

Здравейте.

Смених батериите и всичко заработи. Доколкото разбрах няма аларма :( . Поне след лек шут по гумата нищо не се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Доколкото разбрах няма аларма :( . Поне след лек шут по гумата нищо не се случи.

Правилно си разбрал, наистина няма аларма! Вув съвременните алармени системи шок датчик вече почти не се използва , особенно предназначените за западна европа или "белите" държави , в повечето от тях има допълнение в закона(аларми да не врещят по улиците като бесни посред нощ и ден)-задействани от вибрации и детонации на преминаващи наоколо автомобили!

-Ползват се PIR, Ultrasonik ,или още, тъй наречените "обемни" датчици!

Cъвременните алармени системи също са по CAN,което ще рече че ползват оригиналното дистанционно(карта) на автомобила!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лампичката за алармата се намира под радиото, до бутона за аварийните светлини.

Ако имаш фабрична аларма, след като заключиш колата там трябва да мига.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм... интересно. В брошурата с аксесоарите има това:

 

Anti-theft alarm system

 

MME31647 Lancer sedan

MME31811 Lancer Sportback

 

Includes ultrasonic sensors, sirene, hood switch,

dedicated wiring harness, plug & play. Operation via

original keyless entry system, KOS (Keyless Operation

System) compatible.

 

Ако я активирам при мен ще имам ли изброените ексрти (отделна кабелна система, ултразвукови сензори и т.н.) или просто ще "бибибка" ако някой отвори вратата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фабрична имат всички, само трябва да се пусне от ЕТАКС-А. Ползва клаксона на колата.

В този ред на мисли някой менажира ли си сам въпросната система. Предполагам трябва конектор и софтуер? Имате ли подобен опит?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното оборудване е МУТ-3, ако разполагах с такова с удоволствие бих разцъквал. На теория са ми ясни нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...