Премини към съдържание

Масло скоростна кутия


Kiro74

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!Моля препоръчайте ми масло за скоростна кутия за Спейс стар 1.3!Оригиналното е доколкото знам-Elf Tranself TRX 75W-80,което не се произвежда и се замества ако не се лъжа от Elf Tranself NFP 75W-80.Това NFP засега не мога да го намеря.Предлагат ми Tranself NFJ 75W-80.Незнам дали става и каква е разликата.Мога ли да сложа друга марка?И още нещо:Доколкото знам кутията ми е Рено тип JB3,така ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Моля препоръчайте ми масло за скоростна кутия за Спейс стар 1.3!Оригиналното е доколкото знам-Elf Tranself TRX 75W-80,което не се произвежда и се замества ако не се лъжа от Elf Tranself NFP 75W-80.Това NFP засега не мога да го намеря.Предлагат ми Tranself NFJ 75W-80.Незнам дали става и каква е разликата.Мога ли да сложа друга марка?И още нещо:Доколкото знам кутията ми е Рено тип JB3,така ли е?

 

Здравей колега. Ето изискванията на производителя за нашите JB3 ск.кутии:

 

Transaxle, manual

Manual

Capacity 3,4 liter

Gears forward: 5

Gears reverse: 1

 

Use: Normal

Check 15000 km/12 months

Change 105000 km/84 months

 

OEM recommendation

year-round API: GL-4+ (Tranself TRX) SAE 75W-80

 

Моя съвет е да се придържаш към тях, визирам GL-4+ ; SAE 75W-80, т.е. това да е изписано на бутилката. Аз съм пробвал и SAE 75W90 масло, е, не влизат лесно скоростите. Колкото до фирма производител правеща дадено масло, пишеш си в Google (марката масло) lubricant advisor и виждаш тяхната препоръка в ел. им каталог.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,колега за информацията!Ти явно си го сменял!Би ли споделил с какво караш?

Аз реших да го сменя,защото малко по-трудно взеха да влизат скоростите,когато е студена колата.Като загрее малко-няма грешка.Иначе съм на 142000км. и маслото сигурно не е сменяно никога.Няма никакви течове,нивото е добре.

Между другото това ELF Tranself NFP 75W80 го има в някои интернет магазини по 40лв. за литър но не бих купил по интернет.Просто нямам доверие какво има в тубата.

Тук намерих нещо интересно и май ще се придържам към него:

http://www.intourservice.uz/analogi/analogi.html

Дано е полезно и за други!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,колега за информацията!Ти явно си го сменял!Би ли споделил с какво караш?

 

Здравей колега, ти мен не ме гледай. За 12000 км (или 2 г откакто имам Мицку) съм сменил маслото в двигателя 6 пъти. Последната пълна синтетика изхвърча на по-малко от 2500 км. А физиономията на кварталният майстор като ме видя с новото двигателно масло 0W40 бе точно като по филмите ;). За скоростите го дават да се сменя на 105 000км, а аз за тези 12к, съм го сменил 3 пъти. То вярно е че имаше стружки и се отваряше ск.кутия, затова тука се насъбраха повече смени.

С цел да не се прави реклама на дадена макрка масло, цитирам какво съм казал преди: "Колкото до фирма производител правеща дадено масло, пишеш си в Google (марката масло) lubricant advisor и виждаш тяхната препоръка в ел. им каталог".

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, ти мен не ме гледай. За 12000 км (или 2 г откакто имам Мицку) съм сменил маслото в двигателя 6 пъти. Последната пълна синтетика изхвърча на по-малко от 2500 км. А физиономията на кварталният майстор като ме видя с новото двигателно масло 0W40 бе точно като по филмите ;). За скоростите го дават да се сменя на 105 000км, а аз за тези 12к, съм го сменил 3 пъти. То вярно е че имаше стружки и се отваряше ск.кутия, затова тука се насъбраха повече смени.

С цел да не се прави реклама на дадена макрка масло, цитирам какво съм казал преди: "Колкото до фирма производител правеща дадено масло, пишеш си в Google (марката масло) lubricant advisor и виждаш тяхната препоръка в ел. им каталог".

Поздрави

 

Което ми напомня да ми пратиш няколко литра от онова трансмисионно масло, дето не бива да го рекламираме, ма всички си знаем, че е хубаво.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Което ми напомня да ми пратиш няколко литра от онова трансмисионно масло, дето не бива да го рекламираме, ма всички си знаем, че е хубаво.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

........и кое е това масло.....???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........и кое е това масло.....???

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Е как кое, маслото на световните рекорди ..;)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Смених маслото преди месец с Elf Tranself NFJ 75W-80 API:GL 4+.Резултатите за сега са:

1.Старото източено масло беше с 600 мл. по-малко без да има абсолютно никакъв теч или дори сълзене.Стружки нямаше.

2.Кутията побра точно 3,4 л.Отпадат всякакви съмнения за някакви утайки или наслагвания.

3.Превключването стана малко по-плавно.

4.Най-голямата разлика е в шума от скоростната кутия,който намаля наистина значително,може би на 50%.Истинско удоволствие!

Успех на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...