Премини към съдържание

Бобина Space Runner n50 2.0


Teodor70

Препоръчано мнение

Здравейте,

От известно време сутрин при палене когато е по-студено(то още не е достатъчно студено), като чели не палят всички цилиндри, а може би през един и когато подам по рязко газ като не е позагряла има едно малко забиване. Това го правеше зимата , но когато беше под нулата, а сега го прави и на 18 градуса. Реших да сменя свещите (старите са на 20 х. Денсо каквито пише в книжката) и забелязах, че едната бобина е опушена от едната страна. Почистих я със спирт смених свещите, но тази сутрин при 15 градуса същия ефект около 2 секунди не работи добре двигателя и после си вдига около 1800 оборота, като тръгнах първите 300м забиваше. Дали проблема е в бобината или е нещо друго и как да разбера без друга бобина или да вземам направо нова пък ако не е от нея ще имам резерва. Дайте някакви предположения. Благодаря предварително. space runner 2.0 2000г 136кс.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да се каже от какво е. Може да е от кабели, може и от лули. Огледай и тях поне за видими поръжения. А може да не е от запалителната система.

Редактирано от Ivo Ru
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

На изходна позиция съм след смяна на свещи, кабели и бобина, която я разменям тъй като нали са две. Тази сутрин запалих на газ и този ефект го нямаше, т.е. нормално запали. Онзи ден накарах един познат да дава на контакт, а пък аз да слушам стъпковият мотор и при първото даване на контакт се чува как два-три пъти тръгва и спира, като се изключи от контакт се чува само едно пускане и спира. При следващите давания на контакт веднага след това се чува само едно тръгване и спира и повече не се чува. Като работи оборотите на празен ход ги държи нормално. Дайте някаква идея какво да проверя или да направя за да разбера какво е точно. Да сваля моторчето да го почистя ли, то нали е под дроселовата клапа и е хванато с три болчета, да не сваля нещо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

На изходна позиция съм след смяна на свещи, кабели и бобина, която я разменям тъй като нали са две. Тази сутрин запалих на газ и този ефект го нямаше, т.е. нормално запали. Онзи ден накарах един познат да дава на контакт, а пък аз да слушам стъпковият мотор и при първото даване на контакт се чува как два-три пъти тръгва и спира, като се изключи от контакт се чува само едно пускане и спира. При следващите давания на контакт веднага след това се чува само едно тръгване и спира и повече не се чува. Като работи оборотите на празен ход ги държи нормално. Дайте някаква идея какво да проверя или да направя за да разбера какво е точно. Да сваля моторчето да го почистя ли, то нали е под дроселовата клапа и е хванато с три болчета, да не сваля нещо друго.

Само на бензин при студен двигател го прави доколкото разбитам. От колко време караш на газ. С газов инжекцион ли е или с обикновенна. Ако е карана само на газ, може да имаш полузапушени бензинови дюзи. Когато мотора е студен, поддържа по-високи оборити за да са стабилни и впръсква повече гориво, защото тежките фракции не изгатят. Ако имаш полузапушени бензинови дюзи, ефекта ще е най-видим при студен двигател. Нямам идея в Русе къде могат да се почистват дюзите. Прегледай във форума. Май има 2 варианта на почистване. С препарат и с ултразвук. Не знам кой е по-добър и кой може да направи диагностика в Русе. Нека колеги от Русе да кажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли не и достига горивото в самото начало но после се оправя ... ако бяха дюзи нямаше да се оправи за 2 секунди ... с газов инжекцион си нали? покарай я малко на бензин (няколко километра) и виж дали другата сутрин ще повтори номера

( ако бяха бобини, дюзи или свещи щеше постоянно да го прави проблема, а не само при палене сутрин )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе колкото и да го разтягаме локума все натам отива работа - позапушени дюзи. Колкото по студено, толково по зле, първите минута две забива при подаване на газ. После се оправя. При мен е така от 6 години почти. Е, купих си от великото кралство втора ръка инжектори, пей сърце но след година и нещо старата песен на нов глас :( Ама нали на колонката пише 1.25 се примирява с този дребен недостатък, не може хем х.я до края хем душата в рая :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за бързите отговори и съвети в които има доста резон.С газов инжекцион съм от две години, преди това го карах на бензин една година и също го имаше този проблем, но при много студено време и за кратко, а сега вече го прави и при 15 градуса и по-дълго време работи нестабилно. Може наистина да е недостиг на гориво и най-вероятно е от дюзите. Дали няма нещо дето се слага в бензина за почистване на дюзите. Мисля, че съм чувал за някакви такива добавки, но да не стане и по-зле после. Ще изчакам да стане по-студено и ще я пробвам пак на газ дали го правии ако не то явно не му достига гориво.

Може ли да е от бензинова помпа или филтър,който не го намирам никъде и сигурно е в резервара до колкото разбрах от форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за бързите отговори и съвети в които има доста резон.С газов инжекцион съм от две години, преди това го карах на бензин една година и също го имаше този проблем, но при много студено време и за кратко, а сега вече го прави и при 15 градуса и по-дълго време работи нестабилно. Може наистина да е недостиг на гориво и най-вероятно е от дюзите. Дали няма нещо дето се слага в бензина за почистване на дюзите. Мисля, че съм чувал за някакви такива добавки, но да не стане и по-зле после. Ще изчакам да стане по-студено и ще я пробвам пак на газ дали го правии ако не то явно не му достига гориво.

Може ли да е от бензинова помпа или филтър,който не го намирам никъде и сигурно е в резервара до колкото разбрах от форума.

 

Филтъра ти е на бензиновата помпа,но едва ли е той причината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...