Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Местонахождение на горивнен филтър


Препоръчано мнение

Привет колеги,

Реших да си сменя горивния филтър на возилото(Mitsubishi Space Star 1.8GDI 1999г.) обаче не мога да го намеря. Къде ли не го търсих и нищо. Някой може ли да ми обясни къде се намира или още по-добре ако е възможно да ми го покаже нагледно със снимков материал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В резервоара.... Като извадите сондата ще го видите, единственната черна пластмасова част.

post-473-015160300 1376070059_thumb.jpg

Благодаря за бързия отговор. Значи извадих въпросната сонда и след като махнах един кафеникав пластмасов капак ми се откри това което е на горната снимка и една цедка отдолу. Филтърът който са ми дали от магазина представлява една черна метална кутия с крачета. Струва ми се че няма как да влезе в това което е от снимката. Това което е там ми прилича на бензинова помпа. Възможно ли е цедката да е единствения филтър за гориво или да разглабям смело нататък?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което са ви дали от магазина, няма нищо общо с вашия автомобил. Това което е на снимката повече неможе да се разглоби.....А в кръглия му отвор се поставя горивната помпа отдолу на която е грубия филтър , или така наречената цедка..... Т.е. отиваите пак в магазина и искаите това което съм ви показал по-горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това което са ви дали от магазина, няма нищо общо с вашия автомобил. Това което е на снимката повече неможе да се разглоби.....А в кръглия му отвор се поставя горивната помпа отдолу на която е грубия филтър , или така наречената цедка..... Т.е. отиваите пак в магазина и искаите това което съм ви показал по-горе.

Много благодаря :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

А нали някои Каризми имат и втори филтър,не мога да разбера кои имат и кои не. Моята е с ел. дросел,2000г. ето и VIN-XMCSNDA2AYF016390

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , като е груб филтър защо да се сменя, не може ли само да се почисти? Любопитен съм колега имаше ли замърсяване по цедката и за колко време се стига до тази пластмаса? На моята не съм и правил профилактика и се замислям...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Груб е цедката под помпата(тя се почиства или сменя, струва 2-5лв)....Това по-нагоре (на снимката) си е баш класически горивен филтър. Не се чисти, сменя се. Иначе до тази пластмаса се стига за време зависещо от опита на търсещия я. Може да отнеме от 2мин до 2часа..... :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А нали някои Каризми имат и втори филтър,не мога да разбера кои имат и кои не. Моята е с ел. дросел,2000г. ето и VIN-XMCSNDA2AYF016390

Няма втори филтър,по принцип филтъра е само един, този който се вижда на снимката черния...бензина от резервоара до цилиндъра обаче минава през още няколко филтриращи елемента,това са цедката на помпата в резервоара,малките цетчици на входовете на помпата за високо налягане и цетките на входа на инжекторите........тези цетчици задържат плаката на бензина и са с отвори до 5 микрона.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...