Премини към съдържание

Colt 1.8 GTI има странен проблем


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, Colt-чето ми има странен проблем.

Преди няколко седмици заредих от ЕКО-то и колата започна да прекъсва, когато я карам бавно на равномерно натиснат педел на гаста. Имах чувството че се дави. Разхода се повиши доста (13л извън града). Смених бензиностанцията...проблема си остана. Вероятно е съвпадение. Когато и дам газ върви и не прекъсва.

Смених свещите, проверих съпротивлениетоп на кабелите и на бобините. Всичко е в норма. Много рядко ми пресветва check-a.

Започнах да ходя по майстори, и никой не се наема да я види. Имам един кашон с части от предния ремонт. :icon_blush:

Смениш си дебитомера- разлика няма. Забелязах че няма значение дали мотора е студен или топъл, на равна газ си прекъсва.

 

Ако имате идеи или сте има ли подобен проблем моля споделяйте, ще съм много благодарен.

Често ходя до Варна, ако има колега от там, който може да я погледне да пише.:icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, Colt-чето ми има странен проблем.

Преди няколко седмици заредих от ЕКО-то и колата започна да прекъсва, когато я карам бавно на равномерно натиснат педел на гаста. Имах чувството че се дави. Разхода се повиши доста (13л извън града). Смених бензиностанцията...проблема си остана. Вероятно е съвпадение. Когато и дам газ върви и не прекъсва.

Смених свещите, проверих съпротивлениетоп на кабелите и на бобините. Всичко е в норма. Много рядко ми пресветва check-a.

Започнах да ходя по майстори, и никой не се наема да я види. Имам един кашон с части от предния ремонт. :icon_blush:

Смениш си дебитомера- разлика няма. Забелязах че няма значение дали мотора е студен или топъл, на равна газ си прекъсва.

 

Ако имате идеи или сте има ли подобен проблем моля споделяйте, ще съм много благодарен.

Често ходя до Варна, ако има колега от там, който може да я погледне да пише.:icon_crying:

 

Ламда сондата ти е заминала.........При високите обороти нямаш проблем нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ламда сондата ти е заминала.........При високите обороти нямаш проблем нали?

 

При високите нямам проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А провери ли каква грешка е регистрирал ЕКУ-то?

 

Check-a само пресветва, и като я закачаха на комп....ми каза че няма грешки. На компютъра с който се закачаха нямам доверие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като си в варна се обади 0896/470362

 

Но най вероятно е сондата по признаците

 

Непременно ще звънна! Мерси предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачи сондата от буксата,виж как ще се държи колата.Може да ти светне чека...но,еби го....абстрахирай се...все едно не свети.Там ти е проблема...в сондата.Сервиз не ти трябва за това да си е смениш.....Ако колата се оправи след като е откачиш,купуваш една нова сонда...и ща черпиш бира ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачи сондата от буксата,виж как ще се държи колата.Може да ти светне чека...но,еби го....абстрахирай се...все едно не свети.Там ти е проблема...в сондата.Сервиз не ти трябва за това да си е смениш.....Ако колата се оправи след като е откачиш,купуваш една нова сонда...и ща черпиш бира ;)

 

След работа ще го пробвам това, но ако я откача и колата се оправи защо трябва да си купувам нова :icon_blush:

А бирата вече я имаш.:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След работа ще го пробвам това, но ако я откача и колата се оправи защо трябва да си купувам нова :icon_blush:

А бирата вече я имаш.:drinks:

 

Ами,щото ще ти светне чека,на първо време http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ... и ща дразни...ще ти понагорява повечко като караш бавно.Като си на високи обороти...по-просто казано,екуто не взима под внимание сондата,и налива яко гориво за да караш бързо...стопли ли ?

Дано да е от това...по симптомите които си обяснил..тва тря да е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами,щото ще ти светне чека,на първо време http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ... и ща дразни...ще ти понагорява повечко като караш бавно.Като си на високи обороти...по-просто казано,екуто не взима под внимание сондата,и налива яко гориво за да караш бързо...стопли ли ?

Дано да е от това...по симптомите които си обяснил..тва тря да е.

 

Откачих Ламда сондата, дефекта си остана...http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_crying.gif... ще ти звънна като идвам към Варна, да се уговорим да я погледнеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами,щото ще ти светне чека,на първо време http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif ... и ща дразни...ще ти понагорява повечко като караш бавно.Като си на високи обороти...по-просто казано,екуто не взима под внимание сондата,и налива яко гориво за да караш бързо...стопли ли ?

Дано да е от това...по симптомите които си обяснил..тва тря да е.

 

Откачих ламда сондата и покарах 5-6 километра, check-a не светна и проблема си остана,...но като покарах 30-тина километра, check-a си светна и нещата се подобриха. Мога ли да си замеря сондата по някакъв начих...или направо да си поръчвам новата и да пробвам.

 

Голямо мерси колега! Като идвам във Варна пак ще звънна за почерпката :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Колеги, същият проблем имам и аз със Колтчето. Същият мотор 1.8 - 140кс, 4ген. Предърпва (или прекъсва, нз как точно да го обясня) и то когато си реши. Направих това което е описано по-горе. Махнах буксата на ламбдата, на 10я км светна чека, карах още 50-60км градско (в рамките на 2 дни) но нищо. Проблема си остана, даже започна май повече да се усеща. Върнах буксата, чека угасна... Проблема си остава! Разликата при мен е че не гори толкова колкото е горяло при колегата.

Моля за помощ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...