Премини към съдържание

Проблем със Space Star


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Светна ми индикаторната лампа за двигателя след подмяна на гумите в гумаджийница с подебна машина. Колата се държи странно, като натискам педала и не иска да набира както преди!

От ръководството:

Тази лампа е част от бордна диагостична с-ма, която следи следи управляващите с-ми за емисии, двигател и скоростна кутия.

 

Маслото е скоро сменяно и няма теч, а и си има друга индикация за него. Скоростите влизат без проблеми.

 

Може нещо подемната машина да е натиснала, макар че тя упираше само на местата където крика се монтира?

Може да е от горивото - последния път сипах обикновен А95?

Ако има стар катализатор да е дал тотално фира?

 

Пробвах с търсачката, но нищо не успях да намеря. Някой имал ли е подобен проблем?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само диагностика - другото е гадаене

 

По принцип има ли някой от София, който може да направи такава диагностика (разбиращо частно лице от форума с необходимия кабел и софтуер). Какви пари е подобна диагностика?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип има ли някой от София, който може да направи такава диагностика (разбиращо частно лице от форума с необходимия кабел и софтуер). Какви пари е подобна диагностика?

Едва ли има връзка със смяната на гумите.

Преди да дадеш пари за диагностика, можеш просто да разкачиш акумулатора за няколко минути да се нулира грешката. След като запалиш колата отново изчакай 5-10 мин, да поработи на място да се "самообучи" компютъра и се надявай да не се появи пак :).

Иначе за диагностика аз ползвам Ратола, тъй като не е по-скъпо от другите места, а повечето необходими части ги имат на склад.

При мен check-engine светеше от ламбда-сондата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди да дадеш пари за диагностика, можеш просто да разкачиш акумулатора за няколко минути да се нулира грешката. След като запалиш колата отново изчакай 5-10 мин, да поработи на място да се "самообучи" компютъра и се надявай да не се появи пак :).

 

Това е много грешна тактика, после и на диагностиката може нищо да не покаже ..:)

Най добре е да не пипа нищо и да я закара на Пламен или в Ратола и да я закачат, за да може да си каже болката ..

Диагностиката не струва стотици левове, за да си прави експерименти за избягването и ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е много грешна тактика, после и на диагностиката може нищо да не покаже ..:)

Най добре е да не пипа нищо и да я закара на Пламен или в Ратола и да я закачат, за да може да си каже болката ..

Диагностиката не струва стотици левове, за да си прави експерименти за избягването и ..;)

 

Според мен е много добра тактика при положение, че единствената разлика, която усеща в сравнение с преди светването е по-бавното ускорение (което е доста субективно,особенно при първото светване).

 

Какво ще покаже диагностика, ако е светнала от лош бензин - "еди кой си инжектор, еди какво си ... и покарай така, а аз ще изчистя грешката" ...

 

Съжалявам, но за мен това са грешни пари и доста загубено време, след като колата и сега се движи без проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и препоръките!

 

Тази сутрин закарах колата до един приятел със сервиз, който има кабел и софтуер. Колата си вървеше нормално, но не смеех да я натискам. Видяхме, че грешките са 2 свързани с катализатора. На канала видяхме, че има 2 катализатора (може би и затова грешките да са две?). Изчистихме грешката и я подкарах за кратко - не се появи отново. Вероятно е от горивото и ми препоръчаха да зареждам по високооктаново такова.

 

Да се надявам да не се появява отново тази сигнализация. Кой от коя бензиностанция е доволен за бензин? Аз предимно зареждам от ОМВ или Лукойл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам на Круиз също на Топливо ,бензина е хубав. Успех и :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...