Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Радиатор за хидравлика


Препоръчано мнение

Здравейте колеги :)

Тъй като ми се спука един гумен маркуч на хидравликата и си ми изтече маслото, днес я заведох на маисторче да го смени. При смяната обаче се оказа, че освен гумения маркуч, спукана била и някаква алуминиева тръбичка, която както майстора ми каза била нещо като радиатор за хидравликата. Чрез нея се охлаждала хидравликата. Ще съм благодарен ако ми кажете как точно се нарича тази тръбичка, за да знам какво да търся във форума. Ако има значение автомобилът е галант 2.0 136 к.с. седан 97г.

 

Благодаря предварително :)

Редактирано от social1986
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)

Тъй като ми се спука един гумен маркуч на хидравликата и си ми изтече маслото, днес я заведох на маисторче да го смени. При смяната обаче се оказа, че освен гумения маркуч, спукана била и някаква алуминиева тръбичка, която както майстора ми каза била нещо като радиатор за хидравликата. Чрез нея се охлаждала хидравликата. Ще съм благодарен ако ми кажете как точно се нарича тази тръбичка, за да знам какво да търся във форума. Ако има значение автомобилът е галант 2.0 136 к.с. седан 97г.

 

Благодаря предварително :)

Може и без нея ,но по добре е с нея..........ако е без нея, майстора ти да направи байпас и си готов,но сменяй по често хидравличната течност и то с по добри показатели.......най вече температурни......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах микроскопично спукване на тази алуминиева "лира" в която се охлажда маслото на хидравлика и ми сълзеше и губеше масло. Отремонтирах си я с подръчни средства и вече трета година няма проблем.

Редактирано от Krasko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Стара тема актуална и днес. На мен ми се спука алуминиевата тръбичка, която се намира под казанчето на същото масло. Тя отива точно към лирата за охлаждане. Причината е триене от вибрации на скобичката, с която е захваната. Не давайте съвети за байпас. Опитайте първо със заварка, а има и места където вече могат да ти направят такава. Успех на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Помагам тя е същата за всички галанти 96- независимо от двигателя а и може да се замени с медна от домашен климатик даже е по ефективна

Редактирано от jdmbulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...