Премини към съдържание

Роджър Уотърс бойкотира Израел


Препоръчано мнение

Моят сайт Колеги да дискутираме тази тема .Аз съм в в пълна подкрепа на Роджър,колко години евреите погазват правата на Палестинците на собствената им земя !!!!!!!!!!!!!!!! :guns: Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят сайт Колеги да дискутираме тази тема .Аз съм в в пълна подкрепа на Роджър,колко години евреите погазват правата на Палестинците на собствената им земя !!!!!!!!!!!!!!!! :guns:

"Собствена замя" е твърде пресилено. Може да се спори, и двете страни имат своите аргументи. Има също много информация, до която нямаме достъп, за да можеем да си съставим информирано и що-годе обективно мнение.

 

Остават емоциите и личните симпатии. Ами не мога да симпатизирам на необразовани, нечистоплътни, фанатизирани екземпляри (това е средностатистически, и там има умни и начетени хора, но единици), които се държат като шебеци на техните си митинги, непрекъснато стрелят от Калашници във въздуха, с които са оборудвали дори и малките деца. Ха сега се сетете за кой говоря, за да не ме обвинят в расизъм :):):).

 

P.S. Пешо спокойно бе, културното отстояване на позиция, провеждането на аргументиран спор не е нещо, от което човек трябва да се плаши. Доколкото Правилата на Клуба съвпадат с правилата на доброто възпитание, не виждам от какво трябва да се притесняваме от разни теми. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само заради спорта :)

 

...колко години евреите погазват правата на Палестинците на собствената им земя !!!!!!!!!!!!!!!! :guns:

 

Защо да е на палестинците? Там са гробът на Давид и стената на храма/стената на плача/ - мнооого много преди палестинците да се заселят по тези места :)

 

Еее, колегата Минтов ме е изпреварил

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А България на три морета?

Или да претендираме за далечния изток на Русия.

Риторичен въпрос, не желая да пораждам дискусии! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А България на три морета?

Или да претендираме за далечния изток на Русия.

Риторичен въпрос, не желая да пораждам дискусии! :rulez:

Не го разбрах този пост... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Собствена замя" е твърде пресилено. Може да се спори, и двете страни имат своите аргументи. Има също много информация, до която нямаме достъп, за да можеем да си съставим информирано и що-годе обективно мнение.

 

Остават емоциите и личните симпатии. Ами не мога да симпатизирам на необразовани, нечистоплътни, фанатизирани екземпляри (това е средностатистически, и там има умни и начетени хора, но единици), които се държат като шебеци на техните си митинги, непрекъснато стрелят от Калашници във въздуха, с които са оборудвали дори и малките деца. Ха сега се сетете за кой говоря, за да не ме обвинят в расизъм :):):).

 

Собствена земя не е чак толкова пресилено, но във всеки случай им принадлежи повече, отколкото на евреите. Те просто са я обитавали, при това никога като държава и като управление. Това, че преди хиляди години за малък период от време били обединени с палестинците от Давид не е голям довод, поради простият факт, че малко преди това те си били пленници в Египет. И оттам нататък почти няма някой в близкият регион, който да не е владял територията - от асирийци, през македонски, там чак до римляните. Евреите просто са били известно малцинство населявало територията. А поне според мен масираното заселване на евреи в областта в началото на 20 в. не е точната дефиниция на създаване на държава.

 

 

И като изключим историята, правилно остават личните симпатии. Аз пък не мога да симпатизирам на изключително нагли, нахални, алчни и точно толкова фанатизирани екземпляри, които само и единствено благодарение на подкрепата на една друга държава, си правят каквото си искат. И точно като нея, оцеляват благодарение на военно-промишленият си комплекс. Все така можете да се сетите за кого говоря, дали ще ме обвините в антисемитизъм ми е все тая :)

 

 

Защо да е на палестинците? Там са гробът на Давид и стената на храма/стената на плача/ - мнооого много преди палестинците да се заселят по тези места :)

 

Това е изключително невярно. Първо местонахождението на гробът му не е особено релевантно към въпросът. Второ, Давид е бил цар и на евреите и на юдеите. Той ги обединява, но в типичен еврейски стил наименова царството само "еврейско". А названието палестинци, както и името Палестина идва от филистимците, които са си и обитателите на тези земи и са били там доооста преди евреите да изпълзят от Египет.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не го разбрах този пост... :icon_hmm:

Идеята ми беше, че ако всяка нация започне да претендира за земи,

които и се полагат по права упоменати или написани от историци или летописци,

творили под натиск или за угода на властимащите през тези времена - били те царе,

крале, султани, шамани и т.н. и ние можем да претендираме за земите на три морета

или за всички Българии, основани от хан Кубрат (не Ханко Брат :D )и синовете му.

Отделен е въпросът, доколко са верни твърденията, че гробът на Исус е в Израел, умрял ли е на Кръста и т.н.

Доста разкрития напоследък го опровергават, но това е тема на друг разговор. :)

Истината е може би във сейфа на Папата. :)

Дано това, което написах относно земите не го прочете някой македонец, че даже и двете Кореи трябва да напуснат държавите си. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Собствена земя не е чак толкова пресилено, но във всеки случай им принадлежи повече, отколкото на евреите. Те просто са я обитавали, при това никога като държава и като управление. Това, че преди хиляди години за малък период от време били обединени с палестинците от Давид не е голям довод, поради простият факт, че малко преди това те си били пленници в Египет. И оттам нататък почти няма някой в близкият регион, който да не е владял територията - от асирийци, през македонски, там чак до римляните. Евреите просто са били известно малцинство населявало територията. А поне според мен масираното заселване на евреи в областта в началото на 20 в. не е точната дефиниция на създаване на държава.

 

 

И като изключим историята, правилно остават личните симпатии. Аз пък не мога да симпатизирам на изключително нагли, нахални, алчни и точно толкова фанатизирани екземпляри, които само и единствено благодарение на подкрепата на една друга държава, си правят каквото си искат. И точно като нея, оцеляват благодарение на военно-промишленият си комплекс. Все така можете да се сетите за кого говоря, дали ще ме обвините в антисемитизъм ми е все тая :)

:icon_thumbup: Аз съм на същото мнение !Палестинците че са първични и диви така е,но защо ли са такива???Повече няма да пиша че ще има :icon_n_giljotiini: :ban: Приятна вечер на всички :drinks:

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е изключително невярно. Първо местонахождението на гробът му не е особено релевантно към въпросът. Второ, Давид е бил цар и на евреите и на юдеите. Той ги обединява, но в типичен еврейски стил наименова царството само "еврейско". А названието палестинци, както и името Палестина идва от филистимците, които са си и обитателите на тези земи и са били там доооста преди евреите да изпълзят от Египет.

 

Не ми се спори, но когато бях в Хайфа и Ашдот евреите обясняваха, че са имали там държава от 1 век пр.Хр. до 13 век сл.Хр. къде 14 века. Това, че са били периодично завладявани - ми то с повечето племена в този район е било така.

 

Освен това, новата държава Изрел е създадена с решение на ООН. И на нас ООН да ни върне трите морета, няма да откажем, нали :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мхм...гореспоменатото израилско царство, с територия която няма нищо общо с тази която владеят сега, но прав си, няма да спорим. Нищо против нямам, но ти какво точно очакваш, да ти кажат, че просто са населявали тези земи и..абе по някое време са имали някакво смесено царство, ноо..... Аз лично не си направих труда да слушам, просто разглеждах. Те и македонците доста земи са владели ако ги слуша човек :)

 

Колкото до ООН и създаването на Изрелската държава, няма нужда да коментирам. Ако човек си направи труда да разгледа планът за разпределението на територията през 1948г. и това което е сега, няма и да има нужда от коментари.

 

P.S. А ако вземем трите морета, но държавите, на които принадлежат териториите в момента се разбунтуват, дали ще сме в правото си ? Всъщност, ако се замисли човек, и технически и исторически погледнато имаме повече право на тези три морета, отколкото Израел на територията, която в момента владее :)

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

P.S. А ако вземем трите морета, но държавите, на които принадлежат териториите в момента се разбунтуват, дали ще сме в правото си ? Всъщност, ако се замисли човек, и технически и исторически погледнато имаме повече право на тези три морета, отколкото Израел на територията, която в момента владее :)

 

Аааа, те арабите се разбунтуваха, ама... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че политическите теми не водят до добър край :)

 

 

Наистина мястото на темата едва ли е в автомобилен форум.Но ако сериозно търсим истината по въпроса,то тя в голяма доза се съдържа в наскоро излязлата книга на Шломо Занд "Изобретяването на еврейския народ".Роджър Уотърс сигурно я е чел.Впрочем авторът е уважаван професор по история и е евреин...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Заседание на ООН. Върви поредното обсъждане на конфликта в Близкия Изток. Всички се надпреварват да обясняват как палестинците живеят там от незапомнени времена и имат право на автономия. На трибуната излиза израелският представител:

- Аз няма да се обяснявам, но ще ви разкажа една притча: Преди 3000 години Мойсей повел израелския народ в пустинята, водил го 40 години и накрая го извел на брега на река Йордан. И решил той да се изкъпе. Съблякъл се и влязъл в реката, а през това време някой му откраднал дрехите.

Глас от делегацията на палестинците:

- Моля да се отбележи, че ние нямаме никаква вина за тази кражба. Нас по това време изобщо не ни е имало там.

Израелският представител вдига пръст нагоре и казва:

- Аха-а-а!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...