Премини към съдържание

Тръгва ли ви климатика зимата


Препоръчано мнение

Здравейте, за първа зима съм със звездичката, 1,6, и се опитвам да включа климатика а не тръгва..Да не би да е заради ниските температури???

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не изчатква компресора, да би трябвало всичко да е наред..Четох някъде, че под 16 градуса не тръгвал компресора.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не изчатква компресора, да би трябвало всичко да е наред..Четох някъде, че под 16 градуса не тръгвал компресора.

Аз от любопитство пробвах на 1 градус дали ще тръгне и си тръгна да духа.Такъв студ в кола толкова бързо не съм усещал!Може би имаш някакъв проблем с компресора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е там че преди студовете всичко си бе наред и като се сетих миналия ден...........Та реших да видя и при другите дали е така,а и за акъл ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При ниски температури нетръгва, карал съм много коли с и без климат контрол и при двата случая все е същото, незнам точно при колко градуса тръгва, но със сигурност когато е достатъчно студено да замръзва компресорът няма да тръгне. Пример да кажем на кола с климат контрол( Ауди А4 или Колт6) палиш колата сутрин на -5С пускаш да ти размръзва предното стъкло и светва лампата на климатика но компресора нетръгва, след 15 мин да кажем си вече в трафик и колата е загряла ако не си сменил режима на обдухване климатикът се включва сам и компресора тръгва, същото важи и за колите оборудвани само с климатик. Опитай по този начин и ако пак нетръгва може да имаш проблем, но не предприемай ремонти или пълнене понеже е за предпочитане да се прави при по-високи температури на въздуха 10-15 градуса поне. Успех :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При ниски температури нетръгва, карал съм много коли с и без климат контрол и при двата случая все е същото, незнам точно при колко градуса тръгва, но със сигурност когато е достатъчно студено да замръзва компресорът няма да тръгне. Пример да кажем на кола с климат контрол( Ауди А4 или Колт6) палиш колата сутрин на -5С пускаш да ти размръзва предното стъкло и светва лампата на климатика но компресора нетръгва, след 15 мин да кажем си вече в трафик и колата е загряла ако не си сменил режима на обдухване климатикът се включва сам и компресора тръгва, същото важи и за колите оборудвани само с климатик. Опитай по този начин и ако пак нетръгва може да имаш проблем, но не предприемай ремонти или пълнене понеже е за предпочитане да се прави при по-високи температури на въздуха 10-15 градуса поне. Успех :mitsu-smiley:

Това не го знаех за климатиците.Когато го пробвах при мен в студа си беше загряла колата, бях навъртял доста километри градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да потвърдя казаното от tonino_g3 . При по студено време при пускане на климатика веднага след стартиране на двигателя, той не тръгва, но след 5 мин. си тръгва нормално, тя даже и лампата не светва че е тръгнал. И аз го използвам за изсушаване на прозорците става доста бързо. По принцип е възможно зимно време да се изгуби част от фреона , ако уплътнителните гумички са остарели. Затова клима се пълни най-рано на пролет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...