Премини към съдържание

Застудя и започна да пали трудно


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

И аз да споделя мъката си. От както температурите започнаха да падат и Паджерото 2.5 тд започна да пали трудно. Първо проверих за изгорели свещи - всичко е наред работят всички. Второ в което се съмнявах са дюзите дали работят както трябва, защото ги купувах втора ръка - отидох на стенд за 10 мин. и в тях изчезнаха съмненията, хората казаха че са перфектни. Системата за палене е SQG с две релета, когато подам на контакт релетата изчаткват и ток отива до свещите, но за не повече от 5 сек. и после се чува релето да изключва и ток няма. Преди да монтирам дюзите подадох на контакт за да се уверя повторно за работата на свещите, но от отворите не се вижда никаква яркочевена светлина от свещите, а трябва. Когато подадох директно ток от акумолатора към свещите всички почервеняха. Какъв може да е проблема и как да го реша?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези свещи работят на 6 волта, с връзването с акумулатора директно си им ебал мамата(75лв струва оригинална, друга май няма да намериш). Първото реле чатка само два пъти и след като запалиш веднага след това почва да чатка другото за определено време(в зависимост от това колко е студено).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези свещи работят на 6 волта, с връзването с акумулатора директно си им ебал мамата(75лв струва оригинална, друга май няма да намериш). Първото реле чатка само два пъти и след като запалиш веднага след това почва да чатка другото за определено време(в зависимост от това колко е студено).

:good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези свещи работят на 6 волта, с връзването с акумулатора директно си им ебал мамата(75лв струва оригинална, друга май няма да намериш). Първото реле чатка само два пъти и след като запалиш веднага след това почва да чатка другото за определено време(в зависимост от това колко е студено).

 

само ще ти кажа че си в голяма грешка за 6 волтовите свещи всички са на 12 V зелени и работят без грешка. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

само ще ти кажа че си в голяма грешка за 6 волтовите свещи всички са на 12 V зелени и работят без грешка. :icon_rock:

Зелените да, но има и други, които работят на 6 волта........дали са приложени в неговата кола, е друг въпроса, най добре е да се види колата за какво става въпрос.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зелените да, но има и други, които работят на 6 волта........дали са приложени в неговата кола, е друг въпроса, най добре е да се види колата за какво става въпрос.....

 

паджерото съм го купил от англия и от както е в мои ръце свещи не са пипани, миналата зима палеше перфектно на четвърт. Поради тази причини и мисля, че това са оригиналните свещи от производителя. Искам да кажа че се правят прибързани и подвеждащи изказвания, които могат да доведат само до излишни разходи за участниците във форума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

паджерото съм го купил от англия и от както е в мои ръце свещи не са пипани, миналата зима палеше перфектно на четвърт. Поради тази причини и мисля, че това са оригиналните свещи от производителя. Искам да кажа че се правят прибързани и подвеждащи изказвания, които могат да доведат само до излишни разходи за участниците във форума.

Аз нищо не казвам, казвам че трябва да се види от човек, който разбира от тези неща......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нищо не казвам, казвам че трябва да се види от човек, който разбира от тези неща......

В четвъртък бея ше на сервиз в Русе и от там ми казаха че едната свещ малко изостава в подгрева, но всичко останало е както трябва. Свещите са си 12 волта и така трябвало да е. Изоставащата свещ беше на 1 -ви цилиндър предложиха да я изместим на някой друг и с двоен подгрев нещата се оправиха за сега. Като стане по студено ще стане ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Ако си две релета свещите ти са 6 в .Измери какво напрежение ти подава второто реле,след като запали двигатеа и ще разбереш какви трябва да са ти свещите!Това е система бързо подгряване и на таблото няма лампа за подгрев !

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...