Премини към съдържание

Още един Спейс Стар във Варна


ribarshe

Препоръчано мнение

Като начало привет на всички . Поздравления за форума - много е силен.Четири години бях в друг форум , накрая засилих Примерата към Добрич и преди седмица си купих ето тази колица 1,3 бензин ,2002г

 

http://media.snimka.bg/s1/1197/028638164.jpg?r=0

 

Преди това прочетох почти всичко във форума за колата , плюсовете и минусите , и се реших . Колата я взех от Шумен , почти на сляпо ( аз от автомобили не разбирам ). Първите ми впечатления от спейса и сравнение с предишната ми кола (нисан примера комби 1,6 бензин , 1998г) - пъргава кола, много стегната ходова част / нисана беше тромав / ,спейса е икономичен - от Шумен до Варна на компа ми даде 5,4л на 100км,после в града средно 8,5-9 л / нисана в града - около 11л/100км /.Предните седалки не са удобни, пода на багажника / поне на моя/ не е равен ,резервната гума изпъква .Спейса е много удобен за града - компактен е, завива много добре, седалките са високи , слизането и качването е удобно.За съжаление започнаха да се появяват проблемите , за които бях прочел във форума още преди да го взема - силен шум при включване на първа, ежедневно стрелката на скоростомера спира да отчита за известно време , два пъти изгасна при движение, компютъра от време на време не отчита зареждането на гориво и ми показва ,че мога да мина 0-5-10км. Вчера смених маншон на кормилната уредба ,фаровете са много мътни - трябва да ги оправя,трябва и да намеря филтъра за купето и да го сменя , решил съм да слагам газово у-во,общо взето доста работа има.Но съм спокоен , щото форума е много богат на техн.данни, обяснения и специфики за обслужването за автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега! "Космическите" са си :icon_rock: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, ще се засичаме из варненските улици! По-въпроса за фаровете вчера си взех http://grabo.bg/varna/otstraniavane-na-potamniavane-pojaltiavane-i-nagar-na-far-na-kola-07r667t смятам да й "измия очите" :)) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ,много безаварийни километри и колата да те радва винаги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега, ще се засичаме из варненските улици! По-въпроса за фаровете вчера си взех http://grabo.bg/varna/otstraniavane-na-potamniavane-pojaltiavane-i-nagar-na-far-na-kola-07r667t смятам да й "измия очите" :)) :mitsu-smiley:

 

Пиши после дали си доволен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пиши после дали си доволен :)

Аз моите си ги оправих със финна шкурка,полир паста и много търкане.Станаха като нови. :)Въоръжи се с търпение.После може и леко да ги пръснеш тънко с лак за да се запазят по-дълго време.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

" За съжаление започнаха да се появяват проблемите , за които бях прочел във форума още преди да го взема - силен шум при включване на първа, ежедневно стрелката на скоростомера спира да отчита за известно време ................... фаровете са много мътни - трябва да ги оправя,трябва и да намеря филтъра за купето и да го сменя ,"

 

Здравей колега- честито за колата, пожелавам ти много без аварийни километри.

 

Моята я карам от две години. Мотора е същия но е 2000г.

След две години ми се появиха част от твоите проблеми. Първо за скоростите- смяна на масло на скоростна кутия, ако не се оправят- смяна на втулки на скоростния лост 4бр. около 10-12лв. втулката. Стрелката на скоростомера- сваляш таблото и почистваш връзките му- напръскваш с контактен спрей. Моите фарове ги полира един теникиджия- станаха страхотно. Филтъра на купето се намира зад жабката. При мен са 2бр. .Жабката се сваля много лесно. Някъде във форума има телефон на човек, който има магазин за части на Мицу във Варна. Когато му пишеш каква част ти трябва- веднага ще ти я достави на добра цена.

 

Успех.

Редактирано от sumer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес разбрах,че колата няма АВС,но ще го преживея някак. :icon_crying: Иначе лека полека стягам звездата,лампички,бутончета,намерих си газово БРЦ почти без пари, трябва да видя къде евтино щего монтират.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...