Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Grandis на старо


Препоръчано мнение

Привет на всички,

 

от доста време време гледам обявите за този автомобил и сега ми се отдава възможност да си взема такъв. Един приятел го продава, закупен е в БГ и общо взето всичко по него е правено в оторизирани сервизи, т.е. искам да кажа, че автомобила е на реални КМ и състояние, а те са 230К.

 

Това, което ме наплашиха някои мнения по форума/и други такива/ е дизеловият ДВГ 2.0 136Hp на братята немци. Въпросите са ми следните и ще се радвам ако получа отговор:

 

- несполучлив мотор/чужди мнения, аз не съм карал такъв/ - кякво мога да очаквам? Някой имал ли е проблеми с такъв ?

- съединител + маховик - принципно знам, че зависи от стила на каране, но има ли някаква статистика за Км/подмяна ?

 

Вчера го карах, не мога да отрека, че ме грабна. Пространство, екстри ........ но това е коментирано, няма какво да го дъвча!

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

 

от доста време време гледам обявите за този автомобил и сега ми се отдава възможност да си взема такъв. Един приятел го продава, закупен е в БГ и общо взето всичко по него е правено в оторизирани сервизи, т.е. искам да кажа, че автомобила е на реални КМ и състояние, а те са 230К.

 

Това, което ме наплашиха някои мнения по форума/и други такива/ е дизеловият ДВГ 2.0 136Hp на братята немци. Въпросите са ми следните и ще се радвам ако получа отговор:

 

- несполучлив мотор/чужди мнения, аз не съм карал такъв/ - кякво мога да очаквам? Някой имал ли е проблеми с такъв ?

- съединител + маховик - принципно знам, че зависи от стила на каране, но има ли някаква статистика за Км/подмяна ?

 

Вчера го карах, не мога да отрека, че ме грабна. Пространство, екстри ........ но това е коментирано, няма какво да го дъвча!

 

 

Поздрави

Градиса е идеалната ( малко вповече ) семейна кола, която ще ти даде много емоции.......,много здрава и удобна кола, но за съжаление и доста скъпа подръжка.........ето ти малко цени примерни:

вътрешни накрайници - около 200 лв. парчето

съединител комплект с маховик - от 1800 до 2500 лв.

предни амортисьори - около 150-200 лв бр....

за обслужване на мотора - ремъци, ролки и водна помпа - на Хепо фирма - около 500-550 лв. отделно труда......

Сега разбрах и за фар колко струва -от 650 до 850 лв.........

Пр. калник - от 450 до 550 ........

капак преден - от 700 до 900 лв..........

Лично аз предпочитам 2.4 бензина, по малко харчи на практика( ако му сложш АГУ), абсолютно безшумен и повече върви.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз малко късничко се включвам в темата ,но отдавна търсим такава колица на по тънката лайсна ,но под 10 бона няма.Ако не е тайна каква цена ви обявиха на вас ?Взехте ли го вече и доволен ли сте ако сте го взел?:)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко късничко се включвам в темата ,но отдавна търсим такава колица на по тънката лайсна ,но под 10 бона няма.Ако не е тайна каква цена ви обявиха на вас ?Взехте ли го вече и доволен ли сте ако сте го взел?:)))

Моя го взех преди 2 години за 18к лв.,беше на 72 хил. км.......като нов,колата и сега я карам и мисля скоро да не се разделям с нея........Грандис под 10 бона няма да намериш, виж - след 2-3 години кой знае.........избягвай дизеловия мотор, той е скопен,а и харчи ,за пример, моя харчи около 12 бензин градско,а газ около 13-14, извънградско - около 8 бензин и 9-10 газ........дизела е около 8-9 извънградско........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има варянт за по-евтин GRANDIS 2.4 , ако си го купиш с десен волан, внос от Англия или Япония, за предпочитане е Англия. Ако това не ти е проблем може да се намери за около 3500 лири хубава кола и докарването излиза около 500 лири още. Грубо 10000 лв ще стигнат а ако имаш късмет може и малко по-малко. Колата е супер наистина, за семейство или бизнес е много удобна, Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето ти един долу-горе запазен Грандис в Германия, който може да ти дойде на около 10000 лв., ако отидеш да си го вземеш сам или някой ти го докара на поръчка. Има даже и газ:

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-grandis-2-4-invite-benzin-gas-klima-navi-euro4-berlin/166155416.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=16&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=12&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

С извинение към всички, но и тук си пускам поста, за да разчитам на повече коментари: Здравейте на всички! За първи път съм във форума на "звездичката", причината е ясна - имам намерение да се сдобия с един GRANDIS 2.4, бензин, автоматик, 2006 г., със всички екстри. Та въпросът ми е: Има те ли някакви впечатления за този мотор и съответно срещали ли сте някакви проблеми с този "дявол"? Преди 2000 км са му сменени предни амортисьори и задни дискове. Как стои въпроса с автоматичната скоростна кутия (проблеми)? И ако се сетите нещо друго - ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН! Моля ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С извинение към всички, но и тук си пускам поста, за да разчитам на повече коментари: Здравейте на всички! За първи път съм във форума на "звездичката", причината е ясна - имам намерение да се сдобия с един GRANDIS 2.4, бензин, автоматик, 2006 г., със всички екстри. Та въпросът ми е: Има те ли някакви впечатления за този мотор и съответно срещали ли сте някакви проблеми с този "дявол"? Преди 2000 км са му сменени предни амортисьори и задни дискове. Как стои въпроса с автоматичната скоростна кутия (проблеми)? И ако се сетите нещо друго - ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН! Моля ви!

Мотора е железен,вече 100 к км. съм минал и няма никакви проблеми, скоро установих че има леко позапушване на дюзите, но това не съм много сигурен, може да е от друго, но все нямам време за моята кола,иначе не пипа масло, много гъвкав мотор......на всеки 100 к км. трябва да се регулират клапаните, а ако е на газ ,на всеки 40-50 к км..........За ск. кутия също няма проблеми, всички проблеми са свързани по скоро в подръжката и пробега, от колкото тя да има някакъв фабричен дефект........

Аморисьорите предните са проблем,ако може въобще да се причисли към проблемите, тъй като те искарват около 100 к км. след което се разтракват ......новите не са толкова скъпи, около 400 лв. двата......проблем може да има само и единствено в предните дискове, криви ги ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е железен,вече 100 к км. съм минал и няма никакви проблеми, скоро установих че има леко позапушване на дюзите, но това не съм много сигурен, може да е от друго, но все нямам време за моята кола,иначе не пипа масло, много гъвкав мотор......на всеки 100 к км. трябва да се регулират клапаните, а ако е на газ ,на всеки 40-50 к км..........За ск. кутия също няма проблеми, всички проблеми са свързани по скоро в подръжката и пробега, от колкото тя да има някакъв фабричен дефект........

Аморисьорите предните са проблем,ако може въобще да се причисли към проблемите, тъй като те искарват около 100 к км. след което се разтракват ......новите не са толкова скъпи, около 400 лв. двата......проблем може да има само и единствено в предните дискове, криви ги ...........

Предните амортисьори ги смених чак на 280хил.с каяба правени в япония за 270лв комплекта,дискове криви много,всяка година ги сменям слагах някакви ментета ашика с н-ки текстар,сега сложих дискове текстар с накладки Ате и съм доволен,двигателя не е пипан за нищо освен подревни свещи профилактично,биалетки на 200хил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните амортисьори ги смених чак на 280хил.с каяба правени в япония за 270лв комплекта,дискове криви много,всяка година ги сменям слагах някакви ментета ашика с н-ки текстар,сега сложих дискове текстар с накладки Ате и съм доволен,двигателя не е пипан за нищо освен подревни свещи профилактично,биалетки на 200хил.

Зажиси как е карана колата, аз лично не подбирам много много дупките........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Здравейте,колеги на митсибиши нов съм и ако може молко имфо,купих си грандис автомат,с кое масло за скоростите е за предпочитане марка и модел

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги на митсибиши нов съм и ако може молко имфо,купих си грандис автомат,с кое масло за скоростите е за предпочитане марка и модел

.....Мотул Мулти АТФ ще ти свърши работа......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...