Премини към съдържание

Grandis на старо


Препоръчано мнение

Привет на всички,

 

от доста време време гледам обявите за този автомобил и сега ми се отдава възможност да си взема такъв. Един приятел го продава, закупен е в БГ и общо взето всичко по него е правено в оторизирани сервизи, т.е. искам да кажа, че автомобила е на реални КМ и състояние, а те са 230К.

 

Това, което ме наплашиха някои мнения по форума/и други такива/ е дизеловият ДВГ 2.0 136Hp на братята немци. Въпросите са ми следните и ще се радвам ако получа отговор:

 

- несполучлив мотор/чужди мнения, аз не съм карал такъв/ - кякво мога да очаквам? Някой имал ли е проблеми с такъв ?

- съединител + маховик - принципно знам, че зависи от стила на каране, но има ли някаква статистика за Км/подмяна ?

 

Вчера го карах, не мога да отрека, че ме грабна. Пространство, екстри ........ но това е коментирано, няма какво да го дъвча!

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички,

 

от доста време време гледам обявите за този автомобил и сега ми се отдава възможност да си взема такъв. Един приятел го продава, закупен е в БГ и общо взето всичко по него е правено в оторизирани сервизи, т.е. искам да кажа, че автомобила е на реални КМ и състояние, а те са 230К.

 

Това, което ме наплашиха някои мнения по форума/и други такива/ е дизеловият ДВГ 2.0 136Hp на братята немци. Въпросите са ми следните и ще се радвам ако получа отговор:

 

- несполучлив мотор/чужди мнения, аз не съм карал такъв/ - кякво мога да очаквам? Някой имал ли е проблеми с такъв ?

- съединител + маховик - принципно знам, че зависи от стила на каране, но има ли някаква статистика за Км/подмяна ?

 

Вчера го карах, не мога да отрека, че ме грабна. Пространство, екстри ........ но това е коментирано, няма какво да го дъвча!

 

 

Поздрави

Градиса е идеалната ( малко вповече ) семейна кола, която ще ти даде много емоции.......,много здрава и удобна кола, но за съжаление и доста скъпа подръжка.........ето ти малко цени примерни:

вътрешни накрайници - около 200 лв. парчето

съединител комплект с маховик - от 1800 до 2500 лв.

предни амортисьори - около 150-200 лв бр....

за обслужване на мотора - ремъци, ролки и водна помпа - на Хепо фирма - около 500-550 лв. отделно труда......

Сега разбрах и за фар колко струва -от 650 до 850 лв.........

Пр. калник - от 450 до 550 ........

капак преден - от 700 до 900 лв..........

Лично аз предпочитам 2.4 бензина, по малко харчи на практика( ако му сложш АГУ), абсолютно безшумен и повече върви.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз малко късничко се включвам в темата ,но отдавна търсим такава колица на по тънката лайсна ,но под 10 бона няма.Ако не е тайна каква цена ви обявиха на вас ?Взехте ли го вече и доволен ли сте ако сте го взел?:)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко късничко се включвам в темата ,но отдавна търсим такава колица на по тънката лайсна ,но под 10 бона няма.Ако не е тайна каква цена ви обявиха на вас ?Взехте ли го вече и доволен ли сте ако сте го взел?:)))

Моя го взех преди 2 години за 18к лв.,беше на 72 хил. км.......като нов,колата и сега я карам и мисля скоро да не се разделям с нея........Грандис под 10 бона няма да намериш, виж - след 2-3 години кой знае.........избягвай дизеловия мотор, той е скопен,а и харчи ,за пример, моя харчи около 12 бензин градско,а газ около 13-14, извънградско - около 8 бензин и 9-10 газ........дизела е около 8-9 извънградско........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има варянт за по-евтин GRANDIS 2.4 , ако си го купиш с десен волан, внос от Англия или Япония, за предпочитане е Англия. Ако това не ти е проблем може да се намери за около 3500 лири хубава кола и докарването излиза около 500 лири още. Грубо 10000 лв ще стигнат а ако имаш късмет може и малко по-малко. Колата е супер наистина, за семейство или бизнес е много удобна, Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега ето ти един долу-горе запазен Грандис в Германия, който може да ти дойде на около 10000 лв., ако отидеш да си го вземеш сам или някой ти го докара на поръчка. Има даже и газ:

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-grandis-2-4-invite-benzin-gas-klima-navi-euro4-berlin/166155416.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=16&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=17700&makeModelVariant1.modelId=12&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

С извинение към всички, но и тук си пускам поста, за да разчитам на повече коментари: Здравейте на всички! За първи път съм във форума на "звездичката", причината е ясна - имам намерение да се сдобия с един GRANDIS 2.4, бензин, автоматик, 2006 г., със всички екстри. Та въпросът ми е: Има те ли някакви впечатления за този мотор и съответно срещали ли сте някакви проблеми с този "дявол"? Преди 2000 км са му сменени предни амортисьори и задни дискове. Как стои въпроса с автоматичната скоростна кутия (проблеми)? И ако се сетите нещо друго - ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН! Моля ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С извинение към всички, но и тук си пускам поста, за да разчитам на повече коментари: Здравейте на всички! За първи път съм във форума на "звездичката", причината е ясна - имам намерение да се сдобия с един GRANDIS 2.4, бензин, автоматик, 2006 г., със всички екстри. Та въпросът ми е: Има те ли някакви впечатления за този мотор и съответно срещали ли сте някакви проблеми с този "дявол"? Преди 2000 км са му сменени предни амортисьори и задни дискове. Как стои въпроса с автоматичната скоростна кутия (проблеми)? И ако се сетите нещо друго - ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРЕН! Моля ви!

Мотора е железен,вече 100 к км. съм минал и няма никакви проблеми, скоро установих че има леко позапушване на дюзите, но това не съм много сигурен, може да е от друго, но все нямам време за моята кола,иначе не пипа масло, много гъвкав мотор......на всеки 100 к км. трябва да се регулират клапаните, а ако е на газ ,на всеки 40-50 к км..........За ск. кутия също няма проблеми, всички проблеми са свързани по скоро в подръжката и пробега, от колкото тя да има някакъв фабричен дефект........

Аморисьорите предните са проблем,ако може въобще да се причисли към проблемите, тъй като те искарват около 100 к км. след което се разтракват ......новите не са толкова скъпи, около 400 лв. двата......проблем може да има само и единствено в предните дискове, криви ги ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е железен,вече 100 к км. съм минал и няма никакви проблеми, скоро установих че има леко позапушване на дюзите, но това не съм много сигурен, може да е от друго, но все нямам време за моята кола,иначе не пипа масло, много гъвкав мотор......на всеки 100 к км. трябва да се регулират клапаните, а ако е на газ ,на всеки 40-50 к км..........За ск. кутия също няма проблеми, всички проблеми са свързани по скоро в подръжката и пробега, от колкото тя да има някакъв фабричен дефект........

Аморисьорите предните са проблем,ако може въобще да се причисли към проблемите, тъй като те искарват около 100 к км. след което се разтракват ......новите не са толкова скъпи, около 400 лв. двата......проблем може да има само и единствено в предните дискове, криви ги ...........

Предните амортисьори ги смених чак на 280хил.с каяба правени в япония за 270лв комплекта,дискове криви много,всяка година ги сменям слагах някакви ментета ашика с н-ки текстар,сега сложих дискове текстар с накладки Ате и съм доволен,двигателя не е пипан за нищо освен подревни свещи профилактично,биалетки на 200хил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предните амортисьори ги смених чак на 280хил.с каяба правени в япония за 270лв комплекта,дискове криви много,всяка година ги сменям слагах някакви ментета ашика с н-ки текстар,сега сложих дискове текстар с накладки Ате и съм доволен,двигателя не е пипан за нищо освен подревни свещи профилактично,биалетки на 200хил.

Зажиси как е карана колата, аз лично не подбирам много много дупките........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Здравейте,колеги на митсибиши нов съм и ако може молко имфо,купих си грандис автомат,с кое масло за скоростите е за предпочитане марка и модел

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги на митсибиши нов съм и ако може молко имфо,купих си грандис автомат,с кое масло за скоростите е за предпочитане марка и модел

.....Мотул Мулти АТФ ще ти свърши работа......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...