Премини към съдържание

Автобои, цени, препоръки, избор


SLX

Препоръчано мнение

Колеги, наумил съм си да пребоядисвам бегачката, в чийто талон пише "сиво". Снощи видях едно порше карера с такъв убийствен сив цвят, че си загубих ума. Обаче нямаше шанс да разбера кода на боята, а от тези микроскопични мостри по магазините за автобои не може никаква идея да придобие човек. Това е боята на сивите GT-R-и, не е перла, металик, обаче е жестока. Идея и препоръка откъде си пазарувате боите и как може да се придобие идея за реалния цвят на по-голяма площ от мострата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, наумил съм си да пребоядисвам бегачката, в чийто талон пише "сиво". Снощи видях едно порше карера с такъв убийствен сив цвят, че си загубих ума. Обаче нямаше шанс да разбера кода на боята, а от тези микроскопични мостри по магазините за автобои не може никаква идея да придобие човек. Това е боята на сивите GT-R-и, не е перла, металик, обаче е жестока. Идея и препоръка откъде си пазарувате боите и как може да се придобие идея за реалния цвят на по-голяма площ от мострата?

 

В магазини Sikkens имат каталози по марки и модели автомобили. Купувах си щипки оттам и "случайно" забелязах стената с Mitsubishi, Nissan, Opel и каквото се сетиш още.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да дам съвет по зададеният въпрос, но мога да задам и аз въпрос на свой ред: Къде ще си боядисаш колата? Препоръчайте ми място за цялостно качествено пребоядисване на колата, без крайната цена да е повече от самата цена на Галанта?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да дам съвет по зададеният въпрос, но мога да задам и аз въпрос на свой ред: Къде ще си боядисаш колата? Препоръчайте ми място за цялостно качествено пребоядисване на колата, без крайната цена да е повече от самата цена на Галанта?

Ще ти пиша, мой близък приятел има цех с камера. Дава ми да пипам, че и да пръскам:-)

Редактирано от Светльо Ангелов
Росене, пиши грамотно! Омръзна ми да ти редактирам постовете!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цветът в окончателен вид най-добре се разбира като обработиш един метален детайл както ще правиш колата. Шприцваш го, ръсиш ръцете с паузите, лакираш ... ако е база-лак. Чакаш да засъхне и го разглеждаш на слънцето.

Миналия месец видях една много странна боя - първо шприца, после ръсиш подложката (специална), после ръсиш едно прозрачно, после боята, после частиците и докато не нанесеш лака все едно нищо не си направил. Ефектно беше. На един скутер го правиха това.

Аз си взех преди две години близо боя и лак на Lesonal. Казвал съм за това, ако си спомняш. Не беше чувал тази марка и искаше нещо със Сикенс да правиш. Както и да е. Без тавана са ми боядисали всичко останало и разлика няма. Вътре не е ръсено и въобще не личи да има разлика в боята. Ама грам. Лакът обаче е капризен за нанасяне и е много мек, което никак не ме кефи. Аз обаче внимавам и я пазя.

Има и друго нещо. Пред очите ми са боядисвали на пътя буквално и в помещение с половин метрови паяжини отгоре и прахоляк и за всеобщо учудване ефектът беше отличен. Направо стъкло да си го кажа. И то с кит и лак на Новол и някакви съмнителни пищови на стената с пробити казанчета и припикващи дюзи. Друг път камери, миене, вентилация ... всичко 6... скъп лак, спазване на всички елементи от технологията на работа с различните материали и ефект от зле та много зле. Направо ще ти прилошее като видиш колата си.

Та, понякога става и с непретенциозни материали, а друг път като рече че няма да стане ... е не става :icon_angel:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кода на боята на GTR-silver e LM7Z но има нюанси в синьо и червено така, че трябва да решиш как трябва да изглежда :)

Редактирано от nwpower
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кода на боята на GTR-silver e LM7Z но има нюанси в синьо и червено така, че трябва да решиш как трябва да изглежда :)

Благодаря, а на grey какъв ще му е кодът?

Ето

?

Или

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...