Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с Километража на Lancer 1.3


Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам проблем с Километража на Lancer 1996 1.3 glx 12 v! Когато двигателят загрее или е топло времето километража ,оборотомера и отдолу електорниката която отчита километрите изключват.Отчита ми само температурата и нивото на бензина.Преди време ходих на майстор,който свали таблото замери го и каза ,че проблема не е в него.Започнах да мисля,че е някой датчик по двигателя,но не се оказа и това.Вчера взех друг километраж и го сложих,всичко започна да отчита и беше наред.Днес следобед обаче,колата ми пак беше стояла на слънце седнах врътнах ключа и пак същото няма километраж няма оборотомер няма нищо....Не знам какво да правя вече!Един познат ми каза,че на някакъв негов приятел е било от плочката на газта.Аз също имам газова уредба.Моля някой да даде съвет.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може нещо самия конектор да не прави контакт с километража например. При механично въздействие оправя ли се?

Трябва да отидеш при майстора, когато не ти работи таблото. И трябва да е при майстор, за който си сигурен, че разбира какво прави и защо... да не стане :tok: като на един приятел на който му овъглиха половината инсталация докато търсили проблема...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги имам проблем с Километража на Lancer 1996 1.3 glx 12 v! Когато двигателят загрее или е топло времето километража ,оборотомера и отдолу електорниката която отчита километрите изключват.Отчита ми само температурата и нивото на бензина.Преди време ходих на майстор,който свали таблото замери го и каза ,че проблема не е в него.Започнах да мисля,че е някой датчик по двигателя,но не се оказа и това.Вчера взех друг километраж и го сложих,всичко започна да отчита и беше наред.Днес следобед обаче,колата ми пак беше стояла на слънце седнах врътнах ключа и пак същото няма километраж няма оборотомер няма нищо....Не знам какво да правя вече!Един познат ми каза,че на някакъв негов приятел е било от плочката на газта.Аз също имам газова уредба.Моля някой да даде съвет.

Сега вече съм дост апо спокоен :D Други съвети

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Други съвети

 

Преди няколко дни правих един Колт със абсолютно същият проблем,след престой на слънце, спира оборотомер и километраж, остава бензиномер и температура!!! След около час "копане" и замерване , проблема решен, както и предполагах оказа се в Таблото.

Смени "майстора" с някой по старателен и с опит в Японската техника ,приборните табла на любимата марка са почти еднакви и следователно имат сходни дефекти и "слаби места". Вероятно таблото "втора употреба" което си сменил е било със същичт дефект като твоето. Изпрати ми го да ти го оправя!

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Потвърждавам..... Проблема е в таблото, "пукат" му се пътечките. Оправя се за минути, само да се намери къде е сцепеното. И аз съм правил доста такива вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...