Премини към съдържание

Педала на спирачките потъва


Препоръчано мнение

Колеги,моля ви за съвет.Прочетох доста теми,но за съжаление не открих категоричен отговор,тъй като мненията се размиват с други въпроси...

Проблема е,че педала на спирачките потъва и колкото и да помпам си е мек.Помпата е сменена и обезвъздушена,колелата са обезвъздушени и пак си е така.Някой беше споменал за ABS-a,че и той се обезвъздушава,но не се казва как и дали това всъщност е причината или е от нещо друго?Благодаря предварително,колеги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

виж дали не ти губи ли течност.Ако губи от някъде то е ясно к'во става.Смъкни гумите,огледай.Огледай и системата и около двигателя-ОСТАВА МАЗНО,ако губи течност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

виж дали не ти губи ли течност.Ако губи от някъде то е ясно к'во става.Смъкни гумите,огледай.Огледай и системата и около двигателя-ОСТАВА МАЗНО,ако губи течност.

Има въздух некъде.Ако искаш да стане бързо ходи на майстор не си прави експерименти.всичко се обезвъздушава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко начина да стане това:

Или има въздух някъде....или има теч от някъде, .....или помпата , казваш е сменена, но защо? и с каква?Може помпата да ти се обръщат гумичките и да връща спир. течност вътре в помпата.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е сменена с оригинална защото връщаще,сега не връща,течове няма никакви,гледах с лупа :) Обезвъздуших както си пише по книгите с маркуч и бурканче с течност до последното мехурче.Минах ги 2 пъти :) единственото,което не съм пипал е ABS-a,защото там не ми е ясно как става работата с обезвъздушаването,предполагам,че там се крие проблема.... ;)Прави ми впечатление,че когато двигателя не работи педала си е нормален и не потъва ....

Редактирано от LoRd_G5
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......... единственото,което не съм пипал е ABS-a,защото там не ми е ясно как става работата с обезвъздушаването,предполагам,че там се крие проблема.... ;)Прави ми впечатление,че когато двигателя не работи педала си е нормален и не потъва ....

Каква е колата? Кой мотор, коя година е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолата е :mitsu-smiley: Галант 2.0 GLS 4G63 1998г

Не би трябвало да имаш проблем със стандартното обезвъздушаване...нещо не правиш като хората..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб,DJ,новата помпа я взех с устна гаранция,че е супер и,че бачка,но... :icon_crying: ще сваля помпата и ще сложа нови гумички на старата и да видим :) :icon_thumbup:

Редактирано от LoRd_G5
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб,DJ,новата помпа я взех с устна гаранция,че е супер и,че бачка,но... :icon_crying: ще сваля помпата и ще сложа нови гумички на старата и да видим :) :icon_thumbup:

Хех, ти работиш ли въобще и кога? Като гледам имаш цялото време на света да се занимаваш с една помпа.........по добре я дай на някой ,който разбира.........това е все пак основен елемент от спирачната система........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хех, ти работиш ли въобще и кога? Като гледам имаш цялото време на света да се занимаваш с една помпа.........по добре я дай на някой ,който разбира.........това е все пак основен елемент от спирачната система........

Хаха,работя,но съм на график и имам доста време :) ,а за разбирането не мога да кажа,че съм голям разбирач,но и все поназнайвам... Повечето неща гледам сам да си ги правя,че когато отида на "майстор",той ме вижда само като 50лв на цяло и после се случва да довършвам работата за,която съм ПЛАТИЛ,а иначе са с претенций...Нали за това е този форум като идея,всеки споделя своите знания ;),за да се спестяват разходи от ходене по сервизи и да се обменя опит между любители на марката ? :):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...