Премини към съдържание

проблем с оборотите


Препоръчано мнение

Когато запаля колата на студен мотор, вместо да вдигне оборотите ги сваля някъде към 200-300 об. Като и подам газ се нормализират. Включа ли климатика пак падат оборотите. Започнах да търся проблема по клапанчетата с вакумите. Замерих им бубините - здрави са . Прегледах вакуумите да не са скъсани-здрави са. Намерих оголени кабели за захранванията - възтановени са , но проблема си остана. Направо ми се запалила главата до го мисля какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато запаля колата на студен мотор, вместо да вдигне оборотите ги сваля някъде към 200-300 об. Като и подам газ се нормализират. Включа ли климатика пак падат оборотите. Започнах да търся проблема по клапанчетата с вакумите. Замерих им бубините - здрави са . Прегледах вакуумите да не са скъсани-здрави са. Намерих оголени кабели за захранванията - възтановени са , но проблема си остана. Направо ми се запалила главата до го мисля какво е.

Проблема може да е от МПХ..........замери им отделните намотки и тогава сподели ............те трябва да са 30-32 ома всяка ............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Замерих намотките и дават 30 ома. Сега я запалих и заработи добре . Като застана зад колата много мирише на неизгорял бензин от ауспуха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намотките на МПХ може да са здрави и читави, но самото то отвътре може да е задръстено с мизерия и да не се движи адекватно понякога. Демонтаж, почистване и обратно монтаж...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

намотките на МПХ може да са здрави и читави, но самото то отвътре може да е задръстено с мизерия и да не се движи адекватно понякога. Демонтаж, почистване и обратно монтаж...

Абсурд на неговата да стане така.............виж,ако МПХ е от другите, с постоянннотоково моторче и редуктор ,както и датчик,внедрявано на 1.6,1.8,2.0 4 цилиндровия мотор , по може да е такъв проблема, но за неговата просто няма как .........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес свалих моторчето за празен ход. Беше много мръсно- изчистих го. Леглото където лежи и него го изчистих. Замерих намотките - всичко е ок. Като запалих колата си нямаше никакъв ефект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес свалих моторчето за празен ход. Беше много мръсно- изчистих го. Леглото където лежи и него го изчистих. Замерих намотките - всичко е ок. Като запалих колата си нямаше никакъв ефект.

Търси проблема в ЕКУ-то, но някога да си го сменял това МПХ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм сменял МПХ. Аз те първа откривам как работи този мотор. Ще търся проблема и в ЕКУ-то. Ще пиша

Ами ако беше го сменял някога, то проблема щеше по бъързо да се реши ,тъй като за да стане така, както при твоята ситуация, то имаш няколко възможностти:

1. проблем в МПХ.......- то се състои от 4 намотки ,свързани в "бридж" ,т.е. две по две намотки последователно, а средната им точка е пресечена.......следователно ,имаш на всеки контур по една обща точка, и края на едната намотка е свързана с началото на другата , и там се изкарва единия край........с други думи иимаш две намотки с общ край и едно начало и един край, т.е. 3 пина, и на другия контур още три пина.........куплунга подреден в два реда по 3 пина, ......на всеки пин и среден пин ,трябва да дава по около 30 ома.......ако единия или два дават по малко омове, то МПХ не може да работи прецизно....

2. проблем - ако единия или два дават по малко омове, то през тях протича по голям ток и драйвера в ЕКУ-то за управлението му гърми( това, ако няма защита ) и МПХ не работи, дори и с друго.........

3 проблем - на средните два пина ( горе и долу ) трябва да има +12 волта при подаване на контакт, ако ги няма, единия или другия или и двата, пак няма да работи.......тъй като МПХ се управлява по маса......

Това са най честите проблеми за да не работи МПХ.........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...