Премини към съдържание

Джанти


chkl

Препоръчано мнение

Здравеите колеги . Попаднах на една обява във форума за лети джанти . Искам да попитам дали ще станат на моето Mitsubishi carisma 1.8 gdi 1998г. А това са и джантите http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=25330 . Благодаря предварително .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ставане ще станат, но по-добре е да са ET44, за да е сигурно, че няма да опират гумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде да не опират колега . Забравих и да спомена че мисля да ги каръм с гуми 195/55/15 . И да попитам каква роля играе това ET . Благодаря предварително .

Редактирано от chkl
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако стават за Галант няма проблеми.Аз на моята Каризма сложих оригинални джанти за Галант и паснаха идеално.Защо не потърсиш из форума и ти такива.Хубави са,на капачките им си е знака на Мицубиши и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде да не опират колега?

В задните вежди.

След 160-170к км. задните пружини омекват на Каризмите -

съответно леко приклякват отзад.

 

 

... мисля да ги карам с гуми 195/55/15.

С този размер няма да имаш проблем.

Имай предвид, че на 7J джанта 205 гума стои по-добре и пази по-ефективно джантата от ожулвания.

195 може да стои леко "хилава" - зависи и от джантите де.

 

 

Не на последно място бихме се радвали ако обърнеш повече внимание на правописа. :icon_bye:

_

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги . Някои кара ли с такива джанти с ЕТ40 да сподели дали опират така във веждите , ще съм му много благодарен . И някои може ли да ми обясни какво е това ЕТ40 . Благодаря ви колеги предварително . И се извинявам за правописа .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за саита . Някои ще сподели ли дали кара с джанти с ЕТ40 , и дали ще имъм проблем с гуми 205/55/15 , ще стържът ли при завои или не . Благодаря предварително .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с такива без никакъв проблем - http://valboss.snimka.bg/automobiles/karizma.237336.23239646

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за саита . Някои ще сподели ли дали кара с джанти с ЕТ40 , и дали ще имъм проблем с гуми 205/55/15 , ще стържът ли при завои или не . Благодаря предварително .

 

По принцип няма проблем но трябва да имаш спортно окачване, иначе колата се вдига доста, както и центъра на тежестта ѝ и ефекта е по-скоро отрицателен. Има и шанс, отзад окачването ако е омекнало при ET40 гумата с тази ширина да не може да влезне в калника при рязко натоварване. Ето още снимки какво се получава с този размер http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?app=garage&do=view&id=26&tab=images . 195/55/15 си е напълно достатъчно. Другия вариант е 205/50/15, като ще се снижи съвсем малко, което си е плюс донякъде и гумата е по-нископрофилна и ще имаш по-голяма стабилност. Повечето гуми такъв размер имат и борд, който пази джантата при удар в неравности.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моето животно го карам на 185\55\15 и са повече от перфектно ...

При 185 можеш да караш и на 65 ако ти е кеф - няма проблем.

 

При 195 заради веждите максимума е 55.

При 205 съответно 50.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според модела на гумата. Хубавите са по около 160-220 лв/бр.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да ги карам с 205/50. А да попитам има ли разлика в цените на гумите ако са със борд и без борд. Благодаря предварително.

Аз карам моята пета година с летни 205/50 и да ти кажа идват и твърдички. Карат се на 2.5 бара!

Този размер гуми не са и много евтинки ... :D

Но който е карал спортна гума - знае за какво говоря. :yes3:

 

Моя съвет е ако на джантите стоят добре 195/55 - сложи такива.

Ще имаш повече от добра устойчивост, возията ще се ядва.

Гумите също са на добри цени.

 

Айде успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега забравих също да те попитам с гуми 205/50/15 или 195/55/15 ще имам или вдигане на разхода . В момента съм със 185/65/14. Мерси предварително .

Редактирано от chkl
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега забравих също да те попитам с гуми 205/50/15 или 195/55/15 ще имам или вдигане на разхода . В момента съм със 185/65/14. Мерси предварително .

 

65/14 отговарят като височина на 55/15.

При 205/50/15 реално си с по-малък диаметър от нормалния и на теория би трябвало да тегли повече колата.

Но ширината негира до голяма степен това.

 

При мен с хубави летни гуми 205/50/15 колата е една идея по-пъргава в сравнение със зимните 185/65/14.

Разхода ми е 9 градско (10 зимата)/ 8 извънградско, като колата се кара само на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за всичко . :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Е нема проблеми - :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...