Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Гнездото на запалката


dark

Препоръчано мнение

Вече трето зарядно за телефон пробвам и все "не работят" и единственото, което работи е с заоблена муцуна в края. Имате ли подобни проблем с гнездото на запалката? И най-вече идеи как да го оправя...

Редактирано от Светльо Ангелов
Поправено заглавие на темата!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем, удължих положителния полюс на зарядното и вече си работи. Ако искаш мога да го снимам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем, удължих положителния полюс на зарядното и вече си работи. Ако искаш мога да го снимам

Как го удължи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако споделиш и как се сваля запалката ще е супер.. има едно болтче.. ама то сваля само положителната клема и изолацията и...а корпуса си остава вкаран и не мога да разбера как да го извадя, че да го разчовъркам като хората...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако споделиш и как се сваля запалката ще е супер.. има едно болтче.. ама то сваля само положителната клема и изолацията и...а корпуса си остава вкаран и не мога да разбера как да го извадя, че да го разчовъркам като хората...

 

Корпуса на всички запалки се държи с една гайка която е около корпуса.

Бръкни отзад и ще я напипаш. Развиваш и корпуса излиза напред към теб.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледах, гледах опипвах и не мога да я намеря тая гайка... а и на картинката не я виждам...

 

http://img4.imageshack.us/img4/2452/capturedlo.jpg

 

П.С. предполага ли се да свети запалката? Гледам, че има нещо наречено "bulb",а аз си мислех, че е бушон :))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има и термопредпазител и крушка и си свети. Аз до колкото съм разбрал е капната една по-голяма капка припой върху зарядното и готово. Иначе аз не съм имал такива проблеми, а запалката я ползвам само за включване на зарядни. На картинката липсва и една ламаринка, която пази пластмасата на конзолата. Самата конзола отдолу имаше един или два болта, другите два са под часовника, но мисля, че има начин да се свали запалката и без конзолата.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е най-обикновена за табло. Запалката е на щипки иначе - без болтове, гайки и т.н. Ако бръкнеш отдолу и натискаш навън сигурно ще излезе самото гнездо на запалката. За крушката ще трябва да махнеш кората от дясно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Крушката се маха след като с опипване се извади първо клемата по която идва тока за запалката. Крушката е леко вдясно и по-нагоре. Типа и е Т1-1/2 или по-известен в Европа като Т5.

http://www.miniaturebulb.com/images/glasswedge1.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах проблем със запалката,но го реших като поостъргах запалката от вътре с една права отверка,после хубаво напръсках с контактен спрей и хубаво зачистих с парцал.Сега всичко е окей :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...