Премини към съдържание

Филтър за клима


Letajanta

Препоръчано мнение

Здравейте , галанта ни е 98година в някой каталози излиза че има филтър за климатика , но поне ас не виждам каде се намира това нещо . Питането ми е има ли , и ако да къде се намира благодаря .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден го сменях!Имаш и се намира зад жабката,и се сменя малко трудно.Моя го бях забравил и за 15000км беше много зле-черен та черен и вътре беше пълно с листа,но като извадихме филтъра и пуснах вентилатора и всичко излезе,за съжаление в купето.Значи отляво на самата жабка имаш един стопер който първо се завърта и след това го освобождаваш за да може да падне самата жабка свободно надолу.След това ще видиш една метална конзола на която е закачена самата тя.Трябева да я отвиеш отдясвно ,а отляво можев само болта който е с ключ 10 защото има и болт който се отвива с отвертка но е много неудобен и просто можеш да оставиш конзолата да виси на него.Ще видиш филтъра е с три жълти болта с широки глави за отвертка.Отвиваш и издърпваш и после и ти може да пуснеш вентилатора и с пинсета ако има боклуци останали вътре да ги махнеш.

Филтър може да си купиш от Автогарант на Раковска и беше около 15лв, аз първия път си взех от там но сега си купих от Ратола за около 30,но е поленов на 3М.Успех :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря имам го филтъра от 2 години колате е на 120 хиляди и никога не е сменян , защото не го намирам :drinks: :drinks: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра на авто климатика се сменя всяка година например на пролет.Хубаво е да се изважда периодично за да се почиства.Не да се оставя наколко години да събира буклуците от околната среда.Така се увеличава живота на самия филтър,а по-важното е че по-трудно се задръства испарителя на климатитка.Хубаво е при смяната на филтъра да се почисти питата на испарителя.Това се прави преди да започне да се използва климатика/края на пролетта/.Има препарати с които се прави това.Мисля че са към 15-20лв.След зимния период върху повърхността на испарителя се образуват гъбички,които отделят неприятна миризма.Авто климатика е сериозно съоръжение което изисква сериозна подръжка,и да не се пренебрегва.Филтъра спомага за добрата работа на климатика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-421-1164454246_thumb.jpg

 

Като гледам за една година моя колко мръсотия беше събрал ми се струва че при всяка смяна на останалите филтри вече ще сменям и този.Цената му е нищожна,а и ще спестя от автомивка.Все пак София си оказва своето :D .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-421-1164454246_thumb.jpg

 

Като гледам за една година моя колко мръсотия беше събрал ми се струва че при всяка смяна на останалите филтри вече ще сменям и този.Цената му е нищожна,а и ще спестя от автомивка.Все пак София си оказва своето :D .

 

Може филтъра да го измиеш с гореща вода да изпаднат боклуците от него.Има един препарат Meglio/обезмаслител/продава се в магазини домашна употреба.Струва окло 4лв.Това е временно решение,но помага.Така чистя филтрите на професионалните климатици.Филтрите са същите като на авто климатиците.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра днес беше сменен :good: :drinks: за 6 години и 82 000 хиляди от моя страна не изглейдаше толкова зле

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е втория филтър поред който сменям, но и първия изглеждаше по същия начин. Обаче при мен вентилатора или климатроника не се изключват. Ще видим как ще е с този с който съм в момента , но това ще е след 7-8 хил. км. , защото ходя за смяна някъде около тези км. , т.е. не чакам 10хил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...