Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Помпа високо налягане - GDI


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!Имам проблем с помпата за високо налягане на горивото.Колата е спейс стар 1.8 GDI.Интересува ме, какви са алтернативите, знаете ли каква е цената на нова такава, откъде е добре да се купи, подлежи ли на ремонт, къде да я ремонтирам и други подобни.Днес ме "зарадваха", че цената на нова била над 2 хил.лв на което аз първоначално не повярвах.После се замислих, че тя е един вид нещо като турбо и тогава започна да ми става лошо.Благодаря предварително на всички отзовали се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел е точно тази помпа, ако незнаете номера на рамата ще свърши работа. Втора употреба са 250-300лв......Проблема е че това е нещо което се износва и няма гаранция на какво ще попаднеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, номера на рамата е XMCLNDG5AXF048536.Тези помпи могат ли някъде да се ремонтират?Втора употреба помпа, може ли да се закачи на някакъв стенд и да се види какво налягане подържа.Успешен ден!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, номера на рамата е XMCLNDG5AXF048536.Тези помпи могат ли някъде да се ремонтират?Втора употреба помпа, може ли да се закачи на някакъв стенд и да се види какво налягане подържа.Успешен ден!

Може да се ремонтират, но зависи какво е положението с твоята........

Какво прави колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, това, че може да се ремонтира е добра новина.Колата прекъсва и имам чувството, че работи като на 3 цилиндъра.Звука от двигателя е неравномерен и "пърпори" като трицилиндров автомобил.Има вероятност и да са свещи, ама едва ли.С понижена мощност е определено, почти никаква динамика за двигател от 122к.с.

Моля, за съвет - в каква последователност да действам.Проверка на помпата, закупуване на втора употреба, теглена на кредит за нова :help:.

Благодаря Ви колеги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Започнете от свястна диагностика. Неможе от помпата да се получат тези проблеми.

 

Това е добра новина.Ще мина на диагностика, би ли споделил какви са симтомите при проблем в помпата за високо налягане.

Аз бях сигурен, че е тя но явно греша за щастие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра новина.Ще мина на диагностика, би ли споделил какви са симтомите при проблем в помпата за високо налягане.

Аз бях сигурен, че е тя но явно греша за щастие.

"Клатят " се оборотите на празен ход,при напълно загрял мотор,т.е. не може да стабилизира оборотите на 650 об./мин. а се променят от 400 до 900.........

Освен тези неща, които с просто око може да се видят,на диагностичния стенд показва и още няколко параметъра,които се гледат за да се прецени дали помпата държи постоянно налягане на бензина......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се клатят, ако се клати налягането.....ако го няма нищо няма да се клати, освен стрелката на бензиномера. Колега няма как с обща помпа да пърпори на три цилиндъра, по-вероятно е и четирите да са еднакво зле. Давай на диагностика, ама не ни казвай после че е нямало никакви грешки записани......Трябва данните да се видят. Или ако искаш задръж малко следващия понеделник(26.03) ще съм във София малко по-работа. Мога да я погледна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, може да заключите темата!Колата е разходих до Пловдив и сега всичко е наред.Искам да благодаря още веднъж на колегата от форума Milen_z.Човека за няколко часа прегледа и оправи един куп неща - свали и почисти колекторните тръби към двигателя, смени свещи и лулите към тях, почисти филтерчетата на помпата за високо налягане, отделно оправи дисплея на борд компютъра и лампата за икономично шофиране.Сега колата е значително по икиномична, има динамика и е приятно да се шофира.Благодаря ти, Милене!Приятна вечер на всички!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги,имам същият проблем,а не знам къде да я закарам на лекар.От Шумен съм,ако някой може да препоръча сервиз наблизо,ще съм благодарен,ако не ще я закарам където трябва.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 месеца ...
  • преди 4 години ...

Здравейте. Имам мицубиши Галант 2,4 gdi както си карах и почна да губи мощност,прекъсва даже и гасне едвам се прибрах.Закачих я на диагностика и изписа грешка номер 56.Казаха ми помпата за високо налягане е заминала и трябва да е сменя.Дали е от това моля някой да ми каже.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...