Премини към съдържание

Вече и аз съм в клуба...


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

от чера и аз съм горд собственик на Colt 1.3 16v GL 1999 :icon_thumbup:

И като гледам ще ми се да направя някой подобрения и ми трябва вашите съвети и оферти:

1. табло с оборотомер- видях че лесно се сваля, интересува ме ще стане ли директно от др колт или нещо трябва да се променя. Ще се радвам и на оферта ако някой продава.

2. лети джанти- търся 13 или 14( не съм сигурен, но доколкото четох са 4х100. Някой продава ли , какви , на каква цена или да ми кажете къде мога да потърся

3. газчица- искам да му сложа газ- има ли някакви тънкости? не видях да има дебитомер?! дайте контакти на читав сервиз в София

 

Ще се радвам на компетентни отговори :drive: Член съм на други авто форуми и винаги съм намирал, каквото ми е трябвало и съм помагал с каквото мога на колеги. Надявам се по натам и за да мога да съм полезен... :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо честита придобивка! Относно питанията ти. Да табло с оборотомер от друг колт, става да се сложи на твоя. За лети джанти следи раздел купупа/продава/заменя части. Препоръчвам ти заводския 13 цолов размер или максимум 14". И да 4х100 е между-болтовото разстояние, а централния отвор е 56мм. Относно газта, аз изобщо не съм привърженик, особено пък на малолитражни двигатели. Иначе на 1.3 мотора можеш да сложиш и обикновено АГУ, няма дебитомер. Всъщност сега гледам, че си писал 16v. Сигурен ли си, че си с 16, а не с 12 клапановия мотор, защото първия се монтира след 2000-та година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо честита придобивка! Относно питанията ти. Да табло с оборотомер от друг колт, става да се сложи на твоя. За лети джанти следи раздел купупа/продава/заменя части. Препоръчвам ти заводския 13 цолов размер или максимум 14". И да 4х100 е между-болтовото разстояние, а централния отвор е 56мм. Относно газта, аз изобщо не съм привърженик, особено пък на малолитражни двигатели. Иначе на 1.3 мотора можеш да сложиш и обикновено АГУ, няма дебитомер. Всъщност сега гледам, че си писал 16v. Сигурен ли си, че си с 16, а не с 12 клапановия мотор, защото първия се монтира след 2000-та година.

мерси за инфото колега....вкара ме в размисли и страсти за мотора(12 или 16 клапана)

ако може някой по vin-a(JMBMNCJ1AWU024499) да провери кой е мотора ще съм благодарен...проверих на няколко места, но никъде не излиза кой мотор е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза 12 клапановия мотор по вин-а.

Колега, 12 клапановия мотор е с делко, 16 клапановия мотор няма делко и е с две бобини в/у капака на клапаните :)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми излиза 12 клапановия мотор по вин-а.

Колега, 12 клапановия мотор е с делко, 16 клапановия мотор няма делко и е с две бобини в/у капака на клапаните :)

значи съм с 12v ...един вал по-малко за правене :drinks: мерси колега ;)

и пак да повторя, ако някой случайно продава джанти или табло да свирка....аз между другото ще следя форума за оферти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

значи съм с 12v ...един вал по-малко за правене :drinks: мерси колега ;)

и пак да повторя, ако някой случайно продава джанти или табло да свирка....аз между другото ще следя форума за оферти.

 

16 клапановият мотор не е двувалов. И при 12v и 16v разпределителния вал има 12 гърбици (по 3 на цилиндър).

 

12v http://cdn.sulitstatic.com/images/2011/1128/010746476_01065985402027e1bbb0fc04f1c1ad91ff27cc47941bb571.jpg 16v http://www.japanautoteile.de/parts/files/pics/142285_01.jpg

 

Има и двувалови варианти разбира се, но не се предлагат на европейския пазар :icon_crying:

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и добре дошъл!!!Пусни и снимки да се похвалиш!Табло с оборотомер ще намериш в сайтовете за продажби на коли, там е по-голям шанса. :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

мерси за пожеланията колеги :drinks:

ако уикенда е хубаво времето ще му направя няколко снимки да го се похваля.

и без това трябва да си разкарам всички джунджурии от старата кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...