Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

избор на масло за спейс стар


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!За 2000 км долях 300гр масло.Това доста ме смути,защото досега съм нямал кола да гори толкова масло.Преди "звездата"карах нисан 2000д със същото масло 10w40,само че за дизел естествено,и не ми буташе въобще.Четох ръководството,там дават за температурен интервал от -15 и нагоре 15w40.Вие с какво масло карате,и дали ако мина на 15w40 ще има ефект,или това ще повлияе отрицателно на двигателя.Колата е 1.3 16v 99г

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай няма да ти помогне масло с вискозитет 15W40. Маслото, което е предписал производителя е с вискозитет 5W40 или 5W30.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отличен вариант би било масло включващо всички/повечето от следните стандарти/спецификации: SAE 5W40, ACEA A3/B4-08; API SN/CF, вискозитетен индекс > 170. Нататък ще ги изброя само да се види колко качествено би могло да бъде: MB 229.5, Porsche A40, RN0710/0700, BMW LL01, GM LL B025, VW 502.00/505.00/505.01, PSA B71 2296/2294, Fiat 9.55535-M2/H2/Z2). Накратко ако искаш най-доброто за хубавият ти Мицку ще избереш синтетика. А надолу можеш и да стигнеш до наливно за 3-4 лв/литъра, което от високата температура и от ниската си формула ще продължи да се изпарява.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отличен вариант би било масло включващо всички/повечето от следните стандарти/спецификации: SAE 5W40, ACEA A3/B4-08; API SN/CF, вискозитетен индекс > 170. Нататък ще ги изброя само да се види колко качествено би могло да бъде: MB 229.5, Porsche A40, RN0700/0700, BMW LL01, GM LL B025, VW 502.00/505.00/505.01, PSA B71 2296/2294, Fiat 9.55535-M2/H2/Z2). Накратко ако искаш най-доброто за хубавият ти Мицку ще избереш синтетика. А надолу можеш и да стигнеш до наливно за 3-4 лв/литъра, което от високата температура и от ниската си формула ще продължи да се изпарява.

Поздрави

Колега,маслото ми е:чета от етикета на тубата:PLATINIUM,semi synthetic,10w40,API SL/CF,ACEA A3/B3,E2.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,маслото ми е:чета от етикета на тубата:PLATINIUM,semi synthetic,10w40,API SL/CF,ACEA A3/B3,E2.

 

Здравей. Много нисък клас масло за смесен парк (леки коли + камиони). По шестобалната система му давам "3,5"

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че е нисък клас, но едва ли това е причината за разхода на масло на колегата.

 

Изказах се с призумцията, че двигателите на :mitsu-smiley: са технически изправни. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...