Премини към съдържание

Ремонт предница


Препоръчано мнение

Здравейте колеги , отдавна не съм писал , но ето че дойде и моя ред . Всеки знае , че пътищата ни са да не кажа в укаяно състояние , направо са си истинска мъка , и аз както много автомобилисти ще сменям някой части . Та днеска обиколих почти всички магазини за японски части във Варна , купих 2бр. предни биалети , 2бр. тампони на стабилизиращата щанга и 2бр. къси (или външни) кормилни накрайници . Та питането ми е ако някой знае да даде мнение за марката Nippan , намерих и оригинални тампони за стаб. щанга на митсубиши .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите ги взех от Ратола (до кръговото на жп-гара). Бяха около 8 лв. броя. Смяната е малко неприятна, ако ти трябва помощ свиркай или ела у нас в гаража да я направим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3 дена съм разчиствал гаража от боклуците на баща ми , нямам търпение утре да вляза в канала , мерси за предложената помощ Емо , ако имам проблем ще пиша . Минах и през Ротола , точно до кръговото където казваш , но нямаше в наличност от биалетките. Като цяло единствено ме притеснява дали ще мога да развия болтовете , приготвил съм 2 флакона ВД40 .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Биалетките, няма какво да ги развиваш...направо ги режи с малкия флекс :) Проблема обаче е с развиването на болтовете които стягат планките които държат тампоните на стабилизиращата щанга... Задължително трябва да вдигнеш цялата предница у въздуха... ще видиш какво те чака :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 крика , утре ще потърся стойки , ще видим какво ме чака , проблема е че канала ми не е достатъчно дълбок и ще ми е малко трудно с навеждането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То тия неща дето ще сменяш канал не ти трябва общо взето :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По лесно ще ми е в канала , отколкото да се мъча под колата , пък и друго е на топло в гаража :) . За всеки случай съм взел ръководството за колта :) , ще оправим нещата .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама то просто няма за какво да се навираш под колата...всичко се прави от страни :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Другата част от проекта е премахване на цялата ръжда отдолу под колата , грундиране и боядисване с епоксидна смола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених частите по предницата - накрайниците , биалетките , тампоните ,като колата си вървеше право и не отклоняваше , и днес реших да отида на реглаж резултата -колата започна да отклонява наляво "майсторите" взеха 20 лева и обяснението беше че от тежеста на водача така се получавало :icon_doh: !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и при мене стана така смених си ги сам и отидох при един приятел да ми направи реглаж и вика сичко е префектно вече влиза тръвам и ми дъра на ляво,после си отворих малко предницата от накраиниците и се оправи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да толкова си тежък,че колата няма шанс срещу тебе, пък не ми се мисли на кораба като се качиш как ще го накланяш хахаха

 

И ако си ходил при онези същите за които си мисля........... :ban1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За реглаж, препоръчвам стенда над Киров (срещу Метро). Аз съм много доволен от пича там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да толкова си тежък,че колата няма шанс срещу тебе, пък не ми се мисли на кораба като се качиш как ще го накланяш хахаха

 

И ако си ходил при онези същите за които си мисля........... :ban1:

При същите ходих :). Преди си водех другата кола там нямаше проблеми , сега нещо се изкалпазаниха .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За реглаж, препоръчвам стенда над Киров (срещу Метро). Аз съм много доволен от пича там.

Преди беше Булавто, сега е Ауто Ленд, но човека си е същия и е много в час.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато взех колата ходих в това БулАвто , но тогава погледнаха колата и ми направиха оферта за ремонт от 700 лв. при което :icon_doh: директно си тръгнах .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато взех колата ходих в това БулАвто , но тогава погледнаха колата и ми направиха оферта за ремонт от 700 лв. при което :icon_doh: директно си тръгнах .

Реглажа е само 20лв. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги,някой може ли да ме насочи към по нормални цени на преден ляв амортисьор и отдясно вътрешен и външен накраиник с маншон.Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някой може ли да ме насочи към по нормални цени на преден ляв амортисьор и отдясно вътрешен и външен накраиник с маншон.Предварително благодаря.

Зависи какво разбираш под "по нормални цени" ..Амортисьора на Монро е стотина лева, вътрешния накрайник е 30 лв. Сидем, 35 -ТРВ, вътрешния е 16 лв. на Сидем, 20 лв.на ТРВ., маншона е от 10 до 15 лв. ..

Ако и тези цени ти се виждат ненормални, търсиш си втора употреба и те така ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Ходих и аз да гледам за части....Говорим за шарнири, къс външен накрайник и биалетки.

Марките са най различни със сходни цени : Twins, Delphi, TRW, RBI , UTR, Sidem ,Monroe, Road Runner ..

 

Има много боклуци и гледам да не се набутам с такива, някой ако е ползвал нещо от тези марки може да даде мнение :icon_rock:

 

ОЕМ-ски части също не са изключени, друг е въпроса откъде ще се намерят.

Редактирано от maroki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Само да вметна информативно,че има оферти за оригинални шарнири по 75лв/бр. , както и биалетки с накрайници по 60-70лв/бр.

Добре е да прежалиш парите и да си ги набавиш, но пак дебело идва :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тия оригиналните, преди пет години ги купих от Мирослав по 60 лв/броя и честно казано ГРАМ не съжалявам за инвестицията. Още не са мръднали, а колата се кара и с 15" ниско-профилни гуми. На жената за година и половина два пъти сменям корейски боклуци за по 15-20 лв/броя. Ако сложиш и ходене по реглажи всеки път, сам си направи сметката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...