Премини към съдържание

Аутлендър мераклия


Препоръчано мнение

Здравейте ,

Скапах се да търся японец с постоянно 4х4, бензин . Веднага се хвърлих на Субару , но читави няма ,,,, бре рових рових - само фритюрници .

Случайно разбрах , че Аутлендъра (до 2006 май) е чистокръвен японец и с постоянно 4х4 ( макар и по слабичко от на Субару ИМХО ) . Та ето ме пред дилема : 2.4 160 коня ръчка си харесах - ще ли да ме вози тва нещо на СОФТ-роуд и сняго -кал , надеждни ли са двигателите ( прочетох че са с верига ) и носят ли на газ ?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21325680727581205&f1=details - това е дзверо !

Ако някой го е гледал - моля, нека ме светне та да станем колеги :))).

Основните въпроси са - дали е японец и дали е с верига двигателя ( трябва да е MIVEC - технология ) и доколко е скъпа поддръжката ( да речем съединител?

Здрави да сте ! Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Скапах се да търся японец с постоянно 4х4, бензин . Веднага се хвърлих на Субару , но читави няма ,,,, бре рових рових - само фритюрници .

Случайно разбрах , че Аутлендъра (до 2006 май) е чистокръвен японец и с постоянно 4х4 ( макар и по слабичко от на Субару ИМХО ) . Та ето ме пред дилема : 2.4 160 коня ръчка си харесах - ще ли да ме вози тва нещо на СОФТ-роуд и сняго -кал , надеждни ли са двигателите ( прочетох че са с верига ) и носят ли на газ ?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21325680727581205&f1=details - това е дзверо !

Ако някой го е гледал - моля, нека ме светне та да станем колеги :))).

Основните въпроси са - дали е японец и дали е с верига двигателя ( трябва да е MIVEC - технология ) и доколко е скъпа поддръжката ( да речем съединител?

Здрави да сте ! Поздрави !

Японец е ,и има много малко проблемчета, и не е с верига а с ремък( два ) и 3 ролки,носят на газ ,въпреки че клапаните му са малко нежни,и се слага добавка за тях,съединителя кара по 150-200 хил. км. зависи от карането,и струва около 350 до 500лв. комплекта ( пак зависи какъв е ) и за разлика от Субаруто, това наистина ще те вози на "калосняг и софтроуд" само внимавай да е 4х4 ,щото има и само с предно...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: този звяр много красив

вземай нема се плашиш, върви супер, погорва по повечко но то кеф цена няма. Колегата правилно те е насочил погледни отдолу да видиш има ли кърдан да не стане после 4х4 а то 4х2 :icon_thumbup: Много е хубав :drive:

 

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=24251

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тцтцтцтц баси , е що им е с ремък :mad: .... От моя самурай ( нисан примера W10 ) се научих на верига и сеа ми се реве ....Кви са му проблемчетата ? а тва за клапаните ссъс смазването май пази толкова , колкото светената вода ....

А , уточнение двигателя е 4G69 и модела на колата е 2005 година - четох , че е с верига ... :icon_crying:

Редактирано от Ангелaри
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тцтцтцтц баси , е що им е с ремък :mad: .... От моя самурай ( нисан примера W10 ) се научих на верига и сеа ми се реве ....Кви са му проблемчетата ? а тва за клапаните ссъс смазването май пази толкова , колкото светената вода ....

А , уточнение двигателя е 4G69 и модела на колата е 2005 година - четох , че е с верига ... :icon_crying:

Веригата колега също се сменя,но там цената е болезнена......на SR20 мотора на Примерата цената на веригата оригинална е над 500 лв. заедно с успокоителите ........а и обслужването е по кофти.....не знам защо се боите от ремъка........реално ще му смениш един път ремъка и ролките и едва ли повече ще я пипаш....

За клапаните - ще поживеем ,па ще видим.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

e значи ще се наложи осблужване веднага след покупката ...и то пълно

лошо нема - но нещо немам вера на ремъци ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

лошо нема - но нещо немам вера на ремъци ...

Това е защото не си виждал верига като се скъса какво става ..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

e значи ще се наложи осблужване веднага след покупката ...и то пълно

лошо нема - но нещо немам вера на ремъци ...

Е що,ако е хубав ремъка и се обслужи качествено ,с ремъка няма да имаш ядове,последния случай е от сега при мен ,къде на една ГДИ му затегнаха валовете най вероятно от липса на масло,изкриви шпонката на смукателния вал, прескочи ремъка ,но той си е здрав и читав.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е защото не си виждал верига като се скъса какво става ..:)

А да, това е другото............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Верно не съм виждал - ...

Да разчитам ли ,че в БС , ще ме обслужат качествено и с оригинални части ?

Ще рече да се приготвя за :

- ангранж комлект

- масла за двиг. + диф + скоростна кутия

- антифриз

- спирачна течност

- накладки ( евнтуално )

- дискове и (или) барабани

значи ( ако не съм пропуснал нещо ) + 1000 кинта ????

 

 

Тумби , за това "коли,коли,и интерес към сина си" - се живее :))))) А и си се постарал гледам добре :icon_clap:

Не , че аз съм се изложил де :icon_thumbup: ,но моя вече е 1 клас и търсим кола заедно :drinks:

Редактирано от Ангелaри
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,според мен по-добре Субару.Имал съм и двете марки,но Субару-то ми е по на сърце.А за обслужване няма кво да го мислиш,сменящ квото трябва и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,според мен по-добре Субару.Имал съм и двете марки,но Субару-то ми е по на сърце.А за обслужване няма кво да го мислиш,сменящ квото трябва и това е.

мммм.....мне, Субаруто е дървено , като аквариум е,по кофти се обслужва(вчера правих едно )и не върви толкова ( може би има проблем ,но то кое суби няма ).......шшшшт, дано не ме видят субараджийте, че кат ги знам какви фанатици са........... :D :D

Шегата на страна,,но наистина аз лично бих предпочел :mitsu-smiley: поради тези по горе факти ,а и други.......в крайна сметка на колегата каквото му душа иска да си вземе............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИЗНЕНАДАААААААА , тАЗИ КОЛА се оказа регистрирана като 1+1 ( баничарка ) и ме пращат на технотест :mad:

Ще се търси друга ...

Благодаря на всички :icon_clap:

нооо несе отпускайте , ще Ви търся пак

Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: е колко струва този технотест, неможе ли да си я караш като баничарка :icon_thumbup: твърдо за :mitsu-smiley: освен ако не говорим за outback след 2006 та, те са си много красиви,..............

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А новите автомобили с вериги ги правят така, че на 120-150 000км веригата трябва да се смени. При тази ситуация предпочитам да е с ремък.

Аз при всички ситуации предпочитам да е с ремък:) още от 87- 88г. откак видях скъсана верига и то двуредова какви поразии прави ...Освен помляните клапани, така беше усукан коляновия вал, че като докарах 1-ви цилиндър на ГМТ, буталото на 4-ти беше на средата на цилиндъра :icon_doh: а мотора не беше шестак, а 4 цилиндров ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко струва , ама са си разправии . После в КАТ ВРАЦА трябва да я регистрирам и тва си е жив ужас . Който е ходил -знае :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко струва , ама са си разправии . После в КАТ ВРАЦА трябва да я регистрирам и тва си е жив ужас . Който е ходил -знае :icon_angel:

То за теб не е ли по добре да е регистриран като баничарка ? Все си мисля, че имаха някакви облекчения в данъците ..:icon_hmm:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: ми да, незнам как седят нещата в БГ но ако има облекчение направо си е бонус :icon_thumbup: , то и без това данъка му е голям, кеф ще караш кола 160 коня 2.4 мотор а ще плащаш рено кангоо 1.4 енержиии хахахха 220лв срещу 50 как ти се струват? :icon_blush:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че ще направят луда калинка - без фирма регистрирам баничарка и кофти въпроси от рода : Кфо ша праим сега ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: ми да, незнам как седят нещата в БГ но ако има облекчение направо си е бонус :icon_thumbup: , то и без това данъка му е голям, кеф ще караш кола 160 коня 2.4 мотор а ще плащаш рено кангоо 1.4 енержиии хахахха 220лв срещу 50 как ти се струват? :icon_blush:

Освен това ДДСто ти го връщат и бенза ти реално е 2.20 лв./л. .........+ всички разходи по колата ( масла, филтри, ремонти и т.н. ) се разглеждат като разход и ти се приспадат .......освен че ти връщат ДДС-то и за това.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен това ДДСто ти го връщат и бенза ти реално е 2.20 лв./л. .........+ всички разходи по колата ( масла, филтри, ремонти и т.н. ) се разглеждат като разход и ти се приспадат .......освен че ти връщат ДДС-то и за това.........

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Личи си кой точи ДДС- та ..:lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Личи си кой точи ДДС- та ..:lol:

ми не,аз все още не мога да се възползвам от това,щото требе да пререгистрирам бараката в товарна........а тва нема как да стане , но обмислям все още........ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене , не лъжи хората. Връща се ама ако дейността ти иска да я ползваш тая кола - не става просто ей-така щото била 1+1 :icon_dance: Данъчните ще ти обяснят, питай ги тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене , не лъжи хората. Връща се ама ако дейността ти иска да я ползваш тая кола - не става просто ей-така щото била 1+1 :icon_dance: Данъчните ще ти обяснят, питай ги тях.

Ааа,,не ги лъжа,моята дейност е и такава..........да не говорим че маса нещо хора се възползват от това, аз все още е съм го направил, но обмислям нещата .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...