Премини към съдържание

MITSUBISHI SPACE WAGON - дайте мнение


Препоръчано мнение

Здравейте момчета, семейството ми се увеличи и се ориентирах към "MITSUBISHI SPACE WAGON" 7 места, но знам малко за него. Ще ви бъда благодарен за всякаква информация, независимо дали е добро или лошо. Въпросите който ме вълнуват: Кои модели са най-здрави преди 1998 или след 1998? GDI? Чувам че частите са скъпи? Преден и заден мост са малко слабички за това купе и всеки 80-100 хиляди км са за ремонт. Смятам да сложа и метанова уредба. Пишете ми и по други въпроси които не се сещам да задам, всяко едно мнение ще ми бъде от полза? Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета, семейството ми се увеличи и се ориентирах към "MITSUBISHI SPACE WAGON" 7 места, но знам малко за него. Ще ви бъда благодарен за всякаква информация, независимо дали е добро или лошо. Въпросите който ме вълнуват: Кои модели са най-здрави преди 1998 или след 1998? GDI? Чувам че частите са скъпи? Преден и заден мост са малко слабички за това купе и всеки 80-100 хиляди км са за ремонт. Смятам да сложа и метанова уредба. Пишете ми и по други въпроси които не се сещам да задам, всяко едно мнение ще ми бъде от полза? Благодаря!

Най добре е да си търсиш след 2000 год. модле, тъй като те се предлагат с 2.0 МПИ мотор ,а не с ГДИ...........освен това с този мотор спокойно можеш да го газифицираш, докато с ГДИ няма как да стане това , а и не е от най икономичните на това купе........

100к км. ако изкара, ще е много добре,все пак го караш по БГ пътищата.......не са много скъпи, но все пак зависи какво разбираш под скъпо, не можеш да сравняваш дадена част от ОПел Корса с такава негова........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм съгласен че преден и заден мост са слабички за вагон-а от преди '98. Устроено е просто и надежно, всичко се сменя по отделноМоя го взех на 180000 (уж), сега е на 260000 и съм сменил единствено кормилни накрарйници и то не защото бяха разбити а единия имаше малко луфт. А наскоро и предни амортесьори че единия взе да почуква като е студено първите 1-2 км. Друго не е сменяно по окачването от както майка го е родила ;) На задния мост нямам идея какво има. Май това поколение бяха на базата на Галант Е33 - много здраво окачване за разлика от новите Галанти.

За новия не знам как е устроено окачването, иначе е по добре като функционалност поради плоския под и махащите се седалки. Вероятно ще е по-кекав че тенденцията всичко по-ново да бъде по нежно и ненадежно. Добре да е с 2.0 двигател за да се газифицира че не са най-икономичните автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В такова (замръзнало) време като карам, се самоуспокоявам защо ми яде повечко колата. Другите където буксуват, аз си спирам и потеглям без усилие (AWD).

Третата седалка е комфортна за деца, но то пък аз като товаря колата, децата са около 5- 6 бр.

Като минус, вдигателя е шумен на високи обороти.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друго не е сменяно по окачването от както майка го е родила ;) На задния мост нямам идея какво има. Май това поколение бяха на базата на Галант Е33 - много здраво окачване за разлика от новите Галанти.

 

Личи си, че нищо не си сменял отзад ..:) Приликата му с Галант Е33 е като тази на крокодил и северен елен ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откъм рога се различавали :-)

На новите купето е наистина голямо. За тях нямам наблюдения, за двигателите са ти казали колегите, а за ходовата на старите - не е вярно, а дори да се скапе - оригинален шарнир ти е към 75 лв, цялата предница да ремонтираш - няма да ти е повече 5-600 лв (без амортисьорите) и ще забравиш кога си пипал нещо там.

Отзад - ако е като Ранъра - повече от 100 к - и аз не съм сменял нищо, на 19 годишна кола......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които писаха. Бях се запътил да взимам един Space Wagon 2.4 GDI 2001г, но явно не става за метан, жалко беше мн. изгоден. Знае ли някои каква е разликата между Space Wagon и Hyundai Santamo?

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От старите модели ли? Никаква. Едното е правено в Япония, другото в Корея, иначе - 1:1 Възможно е да има някакви мнооооооооооого дребни разлики, но едва ли. Основните детайли са същите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някои каква е разликата между Space Wagon и Hyundai Santamo?

 

В цената на старо. Хюндая е значително по евтин (поне беше преди 2 год). И в това, че пак ще питаш за това- онова в този форум, а не в Хюндайския.

Сантамо е произвеждан между 1998 и 2002 или 2003 година

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Колега, питаш за ...кои модели са най-здрави преди 1998 или след 1998... и т.н. Моят модел е доста по-стар, но понеже в последно време возя доста хора из снеговете в и извън града, искам да споделя кажа че доста "заклети" фенове на други марки, с доста по-млади автомобили се възхищават на автомобила ми, и след 2-3 пътувания вече го харесват /въпреки че дизайна вън и вътре си е .. старичък :icon_blush: /. Относно здравината - лично мога да изкажа само суперлативи, но понеже съм пристрастен, ще кажа само едно - :mitsu-smiley: си е :mitsu-smiley: и си го обичам много
Редактирано от sturm44
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...