Премини към съдържание

Smart ForFour 1.1 (mitsubishi colt)


g00

Препоръчано мнение

Колеги здравейте предстои ми покупка на Смарт за четирима та въпроса ми е чисто технически към запознатите, знам че всичко в тоя смарт е на Мицубиши и общо взето за това се и съгласих с жена ми. Мотора е 1.1 75к.с 12клапана май с верига, ходовата част здрава ли е? колата е от Австрия, какво да очаквам от нея при положение че в момоента карам дизел 1.9 154к.с с чип, мощноста предполагам ще е друга, но колата вече ще я кара жената а аз скачам на мотор, как се държи в града какъв е разхода и тем подобни работи... имате ли наблюдения върху самия Смарт? Както му викам аз (СМЪРТ) Благодаря ви и се надявам да не згрешим с тази кола.

 

Колата е същата като на снимката!

post-14077-066126500 1327332962_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колата е много хубава, здрава и лесна за управление. Двигателя е достатъчно мощен за градски условия та даже и по магистрала спокойно поддържа средна скорост от около 100-110км/ч като може и още но вече става много шумно, за икономия е икономична но това зависи много от стил и условия при експлоатация и поради факта че е повече от половината Mицубиши е доста надеждна. Нямат проблеми с ръжда тя тази кола е повече пластмаса от колкото метал , окачване, двигател, по скоро понеже ще бъде употрбявана кола е хубаво да се гледат основните неща при покупка на автомобил на старо. Евентуални проблеми могат да бъдат :

Дроселова клапа и МАР сензор - смяна или почистване решават проблема, закопчаването на жабката, смяна на целият механизъм или ремонт също става.

Централното заключване на някои от предните врати може да не работи, с дистанционното има решение с лек ремонт.

А и да се ослушате за шум от лагери на колелата понеже и отпред и отзад са лагер главина и са адски скъпи.

За двигател бих препоръчал 1.3 4 цилиндров , почти същият разход но много по тиха и спокойна работа, 1.1 е 3 цилиндров и е по-шумен и има вибрации , но те всички малки коли са така. Също така ако не си намерите Смарт може да потърсите и Колт, те са по-евтини и по-добре оборудвани, само изключение при Смарт-а е панорамния покрив. което при Колт не се предлага.

Успех и да се похвалите. :drive:

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колата е много хубава, здрава и лесна за управление. Двигателя е достатъчно мощен за градски условия та даже и по магистрала спокойно подържа средна скорост от около 100-110км/ч като може и още но вече става много шумно, за икономия е икономична но това зависи много от стил и условия при експлоатция и поради факта че е повече от половината митсубиши е доста надеждна. Нямат проблеми с ръжда тя тази кола е повече пластмаса от колкото метал , окачване, двигател, по скоро понеже ще бъде употрбявана кола е хубаво да се гледат основните неща при покупка на автомобил на старо. Евентуални проблеми могат да бъдат :

Дроселова клапа и МАР сензор - смяна или почистване решават проблема

закопчаването на жабката, смяна на целият механизъм или ремонт също става

Централното заключване на някои от предните врати може да не работи с дистанционното има решение с лек ремонт

А и да се ослушате за шум от лагери на колелата понеже и отпред и отзад са лагер главина и са адски скъпи.

За двигател бих препоръчал 1.3 4 цилиндров , почти същият разход но много по тиха и спокойна работа, 1.1 е 3 цилиндров и е по-шумен и вибраций , но те всички малки коли са така. Също така ако не си намерите смарт може да потърсите и колт те са по-евтини и по-добре оборудвани, само изключение при смарта е панорамия покрив което при колт не се предлага.

Успех и да се похвалите. :drive:

 

 

А какъв е разхода не разбрах?! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е разхода не разбрах?! :)

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/31232.html
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като това си е Колт отдтолу със сменена емблема на Смарт от Мерцедес.... няма ли да е по - евтино някое истинско колтче ? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като това си е Колт отдтолу със сменена емблема на Смарт от Мерцедес.... няма ли да е по - евтино някое истинско колтче ? http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

 

бе смарта бил по красиффф...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бе смарта бил по красиффф...

 

амиииии мне http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/clapping2.gif ама щом жената казва няма как :-)

post-6798-072981900 1327395110_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

амиииии мне http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/clapping2.gif ама щом жената казва няма как :-)

 

 

Май ще се самоубия... мн. куц ми се видя тоя смарт... сега караме рено меган 2004 спорт купе 154коня.. и тоя мотор 1.1 направо ме разплака.. идея нямам кво да правя ама тя си е права имаме и дете на 2 години и половина и и е трудно с тея 2 врати.. баси мамата..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз като го гледам тоя Смарт,ми прилича на една много грозна за мен кола - Фиат Мултипла и искрено се чудя как жена ти я харесва по-вече от Колт-а. Това е малка, градска, женска кола,не очаквай чудеса от нея,но колегата е прав-по-добре ще е с 1.3 мотора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 154 коня да слезнеш на 75 и 3 цилиндъра си е направо Шок :icon_thumbup: но пък имайки в предвид че няма да се състезавате с тази кола не е лоша, друг вариянт е да си купите смарт Brabus или Colt CZT те са с 1.5 мивек турбо 150 коня а може и да се пипат та до 200 коня. но на кой са му нужни толкова много коне на такава малка кола,?!.... А до въпроса за кое да избереш Smart или Colt аз харесвам колта повече, първо е по евтин и идва с повече екстри за парите си и второ е по красив, но специално дамите май харесват повечко смарт-а. Все едно коя от двете ще вемеш, но е правилен избор понеже тези коли са много функционални, плъзгащи се задни седалки които могат да се махнат дори от колата и хей ти малък ван. За градска семейна кола няма равна. :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 154 коня да слезнеш на 75 и 3 цилиндъра си е направо Шок :icon_thumbup: но пък имайки в предвид че няма да се състезавате с тази кола не е лоша, друг вариянт е да си купите смарт Brabus или Colt CZT те са с 1.5 мивек турбо 150 коня а може и да се пипат та до 200 коня. но на кой са му нужни толкова много коне на такава малка кола,?!.... А до въпроса за кое да избереш Smart или Colt аз харесвам колта повече, първо е по евтин и идва с повече екстри за парите си и второ е по красив, но специално дамите май харесват повечко смарт-а. Все едно коя от двете ще вемеш, но е правилен избор понеже тези коли са много функционални, плъзгащи се задни седалки които могат да се махнат дори от колата и хей ти малък ван. За градска семейна кола няма равна. :first:

 

 

 

И аз кво да правя сега?! :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не те разочаровам колега,ама с жена и с радио не се спори :D.

 

Колеги казах на жената че ако вземе тая пластмасария, от утре вадя мотора от гаража и да избира или мен или колата... Щото с мотора се претрепах веднъж и от тогава ми седи само за красота ... имам голям напредък... :) ще си караме бегачката = хо хо хо :icon_angel: :icon_angel: Благодаря на всички за помоща в темата .. и още нещо да питам ... някой да разбира от жичкаджийски истории?>

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...