Премини към съдържание

Правилно ли сработва ABS и как се тества ?


jimbim

Препоръчано мнение

Привет колеги!От скоро време забелязвам,че когато натисна спирачка/не толкова рязко/и сравнително не с голяма скорост дори при суха настилка ми сработва ABS системата и ми се струва че ми увеличава спирачният път.Как мога да разбера дали всичко е нормално и имам ли някакъв проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!От скоро време забелязвам,че когато натисна спирачка/не толкова рязко/и сравнително не с голяма скорост дори при суха настилка ми сработва ABS системата и ми се струва че ми увеличава спирачният път.Как мога да разбера дали всичко е нормално и имам ли някакъв проблем.

Най вероятно имаш проблем с някоя от гривните на АБС.........те седят на каретата и на главините и ако някоя се е спукала ,то м/у два съседни зъба разтоянието се увеличава и това лъже ел. блок на АБС че ти е блокирала едната гума...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Послушай съвета на колегата,благодарение на него аз открих,че ми липсва един зъб от гривната ,абсолютно същия проблем,няма значение как ще натисна педала и ми се задейства ABS-а,така че качи колата на канал вдигаш едно по едно колелата въртиш и гледаш зъбите дали са читави,това е за предните, задните не знам дали се виждат гривните от долу

Редактирано от kosti4.k
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На задните барабани са закрепени с два болта за самата главина и трябва да се демонтират барабана и главината за да се види дали има проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,колеги.Искам да споделя за едно доста странно поведение на колата което забелязах наскоро.Темата е за ABS,но реших да не правя излишна друга,поради факта че не знам всъщност от къде е проблема.

При последните студени дни,забелязвам че колата на първите 2-3 светофара градско каране,спира доста трудно.Първоначално реших че нещо съм си внушил,но вчера доста се поизправих на педала за да не вляза в колегата от пред.Течноста ми е в нивото,не ми загряват джанти,накладките имат доста материал(при последната смяна на летни със зимни гуми ги гледах) или какъвто и да е видим проблем.След известно каране ,проблема изчезва.

Някаква идея от какво може да е,понеже возя две малки деца и мисълта за проблемни спирачки никак не ми харесва.

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменявана ли е скоро спирачната течност?

Като махнеш капачето на казанчето със спирачна течност - има ли черен пръстен от налеп по края на течноста и самата тя - бистра ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата съм я взел преди 4 години.Не съм я сменял никога досега....Само от това ли може да е проблем,казаха ми нещо за някаква вакуум помпа....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата съм я взел преди 4 години.Не съм я сменял никога досега....Само от това ли може да е проблем,казаха ми нещо за някаква вакуум помпа....

Правилно са ти казали, 1-во провери вакуума който идва от помпата, при разкачане на маркуча трябва да изсссссссъска :) за 1-2 секунди ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте.Малко развитие по темата.

Смених спирачна течност на съединителя(оказа се много голяма тиня там) и на спирачките марка Textar-15лв/л.

Обаче проблема остана.Появява се едно как да го нарека, недоспиране при плавното натискане на педала и педала омеква(не се втвърдява).Проблема е че не го прави винаги.ABS сработва при рязкото спиране винаги.Даже пробва майстора да я спуска по голям наклон без запален двигател-пак спира.При угасен двигател след напомпване на педала се втвърдява и като запаля потъва плавно.Единствно се съмнява във въпросната вакуум помпа ,но не е сигурен.И възможно ли е да е от спирачна помпа-слушах нещо за ремонтни комплекти и т.н.И ако можете да дадете ориентировъчна цена на вакуум-помпата.Само да спомена че всички манипулации не са извършени от мен а от лице в сервиз.Двигателя ми е F8QT.

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 6 месеца ...

Здравейте,колеги.Искам да споделя за едно доста странно поведение на колата което забелязах наскоро.Темата е за ABS,но реших да не правя излишна друга,поради факта че не знам всъщност от къде е проблема.

При последните студени дни,забелязвам че колата на първите 2-3 светофара градско каране,спира доста трудно.Първоначално реших че нещо съм си внушил,но вчера доста се поизправих на педала за да не вляза в колегата от пред.Течноста ми е в нивото,не ми загряват джанти,накладките имат доста материал(при последната смяна на летни със зимни гуми ги гледах) или какъвто и да е видим проблем.След известно каране ,проблема изчезва.

Някаква идея от какво може да е,понеже возя две малки деца и мисълта за проблемни спирачки никак не ми харесва.

Благодаря.

 

 

Смени спирачната течност и обезвъздуши. Веднага след това засили колата два три пъти и натисни рязко спирачки. След третия път не трябва да имащ проблеми.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плавното потъване на педала, навежда на износени гумички на спирачното бутало.

Виж дали течността не ти е почерняла в казанчето. Ако е почерняла , ясна е работата.

Има вариант да са износени, но да не чернят. При плавно натискане - потъва педала, но при рязко натискане, налягането я "разтваря" и тя уплътнява за момент.

Иначе, обезвъздушаване.... ама преди да засилиш колата, натисни 2-3 пъти спирачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...