Премини към съдържание

температурен датчик на охлаждащата течност


T.Kolev

Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам следният проблем: когато колата е студена (най-вече сутрин) и я запаля не се повишават оборотите а трябва да подавам газ иначе изгасва.Като задържа газта за около 20...30сек на около 1500об. и след това пусна газта двигателя вече се поддържа самичък. Та въпроса ми е :Възможно ли е да е прецакан температурен датчик на охлаждащата течност и от там да имам този проблем ? И къде се намира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прецакан темп. датчик 20сек. след запалването щеше да ти светне лампата CHECK ENGINE. Явно ще ти трябва диагностика като заначало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Към колегата Milen_z намерих тези стойности публикувани от теб в друг форум и измерих съпротивлението на моя датчик показа ми 3710ом (колата е студена не е палена а отвън е 5 градуса ).Според тези данни датчика лъже че температурата е към 20 градуса а то е 5.

 

При t,'C === R,oM

.......-40........100700

.......-20.........28670

..........0..........9420

..........5..........7280

.........10.........5670

.........15.........4449

.........20.........3515

.........30.........2237

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При Каризмата при 20градуса съпротивлението трябва да е 2100-2700 Ома, 3710 си е баш 5градуса. Тези стоиности които сте намерили изобшо не са подобна кола. Даже май небяха и за датчик за водата, а за датчик за температурата на въздуха.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Трябва досега да сте решили проблема, колега....

Ще Ви помоля да споделите на какъв дефект сте се натъкнали и какво е било решението.

Само по този начин можем да получим информативност от написаното по-горе.....

Лека !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...