Премини към съдържание

Цилиндърчета на задни барабанни спирачки


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

При смяната на гумите (със зимни)си свалих барабаните на задните спирачки за профилактика и добре, че го направих - цилиндърчетата са се омаслили и ще се наложи да ги сменя.

Можете ли да ми препоръчате марка цилиндърчета, от къде мога да ги купя, на каква цена са и горе долу колко пари за труд да си приготвя?

 

Благодаря предварително на всички дали своето мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да се разглобят и да се види дали стават за нещо. Ако стават си купуваш ремонтни комплекти от Ратола или някой друг дилър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май в последно време не си помагаме много с коментари и съвети....

 

Vladimorov благодаря за коментара ти - предполагам, че играчката около разглобяване (труд на майстор) ще ми струва колкото да си купя нови.

 

Молбата ми бе да ме ориентирате в цени на консумативите и тази на труда на майстора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Евро07 е 26лв. За оригинално питай Мирослав. За смяната обикновено е 10-15лв. Ако положението е ръждиво и не се развиват цената скача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ги свалил сам барабаните ще се справиш и с цилиндърчетата. Първо провери цената на оригиналния ремонтен комплект, може да е близка до заместителя или даже да е по-ниска. Трябва вътре цилиндърчето да се огледа за наранявания неравности и т.н. Ако се разкача от тръбата е добре да се запуши, за да не изтече течността и да се обезвъздуши по-лесно после. Трябват ти и 500мл. спирачна течност за да се подмени в цялата система.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...