Премини към съдържание

Питане към колегите във Варна


Todor V.

Препоръчано мнение

Колеги,

къде във Варна има т.нар. "тресачка за амортесьори" - уредът който тества доколко са ти изпуснали амортесиьорите и до колко може да се разчита на тях, не съм сигурен как точно се казва. Някога преди години имаше на горното околовръстно ама вече го няма, а сигурно има и на други места. Моля ако някой колега скоро е ходил някъде да сподели.

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един колега ходи на околовръсното(Хр.Смирненски) преди месец-два, D&N се казва сервиза, между Роза и Подвис се намира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоше, аз там ходих миналата година - бившата газостанция м/у Роза и Подвис - ся гуми продават там - отстрани продължаваш по едно пътче нагоре - 10 метра и насреща ти е тресачката.

Ако искаш мога да сканирам какво излиза от компютъра им и да ти го пратя - ако ти хареса - отивай.

Редактирано от dinamitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги,

къде във Варна има т.нар. "тресачка за амортесьори" - уредът който тества доколко са ти изпуснали амортесиьорите и до колко може да се разчита на тях, не съм сигурен как точно се казва. Някога преди години имаше на горното околовръстно ама вече го няма, а сигурно има и на други места. Моля ако някой колега скоро е ходил някъде да сподели.

Благодаря предварително

 

Над затвора (или от Цар Освободител кръстовището на ОМВ като се спускаш към затвора)сервиза за спирачки EFECT . Там имат хубав тест за амортисьори и спирачни валяци. Ще ти изкарат и графиката от машината на хартия да си видиш и процентите допустимост :)

Дори ако искаш потърси Анатоли (кара ЦРХ 1 г. ) кажи му, че Марто те е пратил. Ще ти обърнат внимание :)

 

За по-подробна информация ако искаш звънкай 0895645407- Марто

Редактирано от hondari
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има една тема, пусната от bonevsy, където майсторите казват, че тресачката нищо няма да покаже. Темата се казва "Нестабилност - какво я поражда", или нещо такова. И той, и аз, както и други имахме проблеми със стабилността на задницата при преминаване през неравност.

Така и не стана ясно на какъв принцип показва резултатите тресачката, на която той е ходил, но след смяната на задните амортисьори проблемът е изчезнал.

И аз смених задните. Не вярвах че в тях е проблема, но Марин и Росен казаха, че като ги сменя, ще се убедя че са били прави. И точно така стана.

Иначе карах колата при познати монтьори и казаха, че не е от амортисьорите това люлеене и сигурно има луфт някъде.

А ако има изпуснали предни, не люлее аксиално, а нагоре-надолу.

 

Ако не си сменял амортисьори на колата си и се съмняваш в тях - време е.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...