Премини към съдържание

Резервоар при Carisma 1,8 GDI - въпрос


dissmissed

Препоръчано мнение

Колата е 98 год. Carisma 16V 1,8 GDi. Заредихме я с 12 литра гориво и след 60-70км започна да свети лампичката с колонката за бензин, а стрелканза нивото на горивото падна на 0. Като слезна от колата след каране леко мирише на бензин. Възможно ли е да изтича ? На пръв преглед не се намериха течове никъде...ще се гледа и детайлно след няколко дни. Но искам да питам ако например остават 10 литра в резервоара нормално ли е да свети лампичката и стрелката да падне на 0-та ??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аха както и предположих...но все пак като почна да душа след каране и усещам някой друг полъх на бензин....колата я взех миналата седмица от автокъща и още не съм я карал много само тия около 70км, може би 80. Наште ми напълниха главата че има теч, и за това се чудя...Ако предположим че са останали около 10 литра и свети, тогава за 10 литра стрелката ще падне ли най-долу на нулата ?? И още 1 въпрос - да си позволя ли да каарам докато свърши напълно или мога да прецакам нещо така ? Четох подобни неща из форума но все пак реших да питам и тук сори. Това ми е първа кола и още не знам много работи, общо взето съм си неандерталец. Благодаря много !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята резерва светва постоянно точно при 6л. Иначе преди това доста време примигва, но само по завой. Ако си заредил 12л и след 60-70км е светнала пак, значи или е нямала хич гориво вътре, или имаш сериозен проблем с разхода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ! Утре ще и сипя пак, няма да я карам на червено. Сега я оставих да поработи няколко минути и ми замириса пак на бензин. Явно някъде олива или пръска. Нз това доколко ще влияе на разхода. Но без значение понеделник ще се преглежда обстойно и ще се оправя проблема. Все пак няколко предположения колко сериозен може да е проблема ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

До колкото виждам си от Карлово. Пални колата и иди в Пловдив при Милен. Тук във форума е като Milen_Z, даже ти е писал отговор. Разбери се с него да ти погледне колата - той ги разбира много, ама много GDI-те и ще ти е много от ползва.

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

До колкото виждам си от Карлово. Пални колата и иди в Пловдив при Милен. Тук във форума е като Milen_Z, даже ти е писал отговор. Разбери се с него да ти погледне колата - той ги разбира много, ама много GDI-те и ще ти е много от ползва.

 

Поздрави,

 

Колегата е абсолютно прав. Свържи се с Милен и се разберете да ти види колата. Ще ти отговори не само на този въпрос. Ще ти направи профилактика и всичко останало което е необходимо. За нас от Пловдив е късмет , че Милен работи тук. :good: Той е нашия човек. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Нека споделя че проблема беше открит и решен. Значи махнахме мокета между предние и задните седалки и под него имаше капак махнахме го и отдолу е резервоара. Имаше 3 маркуча и се оказа че 1ния от тях е спукан. Смениха ми го струваше ми 18лв сега всичко е ок.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...