Премини към съдържание

Светна ми лампа на таблото


ivailototti

Препоръчано мнение

http://www.mitsubishibg.com/forum/uploads/monthly_09_2011/post-9207-072744200%201316859607_thumb.jpg Свети постоянно и не знам защо.Ако може някой да помага.

post-9207-053125800 1316859549_thumb.jpg

post-9207-072744200 1316859607_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това означава проблем с гориво нагнетателната система - отиваш на компютър да се види какво е точно и да ти се изчисти грешката .Ако ти изнася да я караш тая кола и да гори двойно повече я карай .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гориво-нагнетателната система??

 

Колега проблема може да е в някой датчик (разпр. вал, кол. вал, ламбда сонда, кабели за високо напрежение и прочие). Отиваш на диагностика и ще ти кажат :)

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Два случая съм имал с тая лампа :

 

- На Вектра 2.0 и се оказа проблем с инжекцията , качи разхода и тн ...

- На Ровър 620 сди светваше когато караш с постоянна скорост и се оказа че когато съм я купил тъпанара е свалял помпата и не я е зацепил правилно защото няма шпонка а тоя явно не е сложил белези .

И в двата случая беше от гориво-нагнеталната система и маисторите които отстраниха проблемите (двама различни ) казаха че тая лампа за това светва .

Това е което мога да кажа от опит .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера откачих акумулатора за 30мин. и после лампата спря да свети.Днес я карах и няма проблеми за сега.В понеделник ще отида да я закачат на компютър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да ходиш сега, щом не свети лампата няма да покаже проблем. Това е лампа която показва неизправност по линиите които пряко или косвено се следят от компютъра. Откачането на акумулатора или пък ходенето в сервиз да се "трият грешки" е пълна глупост....това не решава проблема, а само временно спира светенето на лампата.

Записаните в паметта повреди не влияят на работата на двигателя, не е редно да се заличават докато не е открит проблема. Това прави диагностиката много трудна, а и донякъде безсмислена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човека е прав ! Като ще ходиш на диагностика защо прикриваш следите на проблема ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тогава ще я изчакам пак да светне и тогава ще отида.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...