Премини към съдържание

Относно резервата...


Penev Borislav

Препоръчано мнение

Привет колеги някой може ли да ми отговори на въпроса колко ми е резервата на моята Каризма 2001 г.,рових се из форума,но никъде не открих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

7-8 литра..

 

Благодаря колега,но все пак някой може ли да ми каже 7 или 8 са защото искам да си засека количката,и като светне лампата да знам дали да се притеснявам веднага...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То не може да го премери толкова точно. Може да ти светне на 6л примерно и на 10-12 примерно ако караш по път с много завои. Не е желателно да караш с прекалено малко гориво в резервоара. На борд-компютъра трябва да показва разхода що-годе вярно, ако си е с фабричния размер гуми.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напълни до горе резервоара, карай 100-200 км, пак напълни и ще я засечеш...

Ползвай една бензиностанция, една колонка и си я пълни сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В книжката на каризмата пише, че лампата почва да мига, когато останат 9(девет) литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В книжката на каризмата пише, че лампата почва да мига, когато останат 9(девет) литра.

 

Значи от 7 до 9 :D

Благодаря колеги :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше светнала.......може би 7....8 км. градско и събра само 49 л....до капачката(буквално),сам а пълних!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше светнала.......може би 7....8 км. градско и събра само 49 л....до капачката(буквално),сам а пълних!!!

 

 

Аз моята я засичам от светване на лампата ,зареждам малко, за да знам че ще карам горе долу при същите условия и при следващото светване правя сметките.Ако го правиш на равен път и еднообразно шофиране (примерно магистрала ) резултата е много точен без да е нужно да пълниш резервоара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги като светне лампата капвам за всеки случай,че стават големи инциденти ако лапне въздух :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги като светне лампата капвам за всеки случай,че стават големи инциденти ако лапне въздух :icon_blush:

 

 

Не си лош. Аз напоследък правя едни габровски карания от тип светване на лампа, следене на оставащите километри(до 50, 40, че и 30 :)), после сипвам за по примерно 25 кинта. Последният път като направих така, компа нещо бъгяса и въобще не си опресни инфото колко километра ми остават. След което изминах към 80 километра, показанието на оставащите километри бе все 0(нула), след което се притесних и заредих отново. :icon_crying:

Редактирано от каризмич
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си лош. Аз напоследък правя едни габровски карания от тип светване на лампа, следене на оставащите километри(до 50, 40, че и 30 :)), после сипвам за по примерно 25 кинта. Последният път като направих така, компа нещо бъгяса и въобще не си опресни инфото колко километра ми остават. След което изминах към 80 километра, показанието на оставащите километри бе все 0(нула), след което се притесних и заредих отново. :icon_crying:

 

Яз тея показания за оставащи километри не ги гледам изобщо понеже не им вярвам.Светне ли си лампата си наливам и така в някой случай тоя борд лъже и може да ти изиграе много лоша шегичка :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Яз тея показания за оставащи километри не ги гледам изобщо понеже не им вярвам.Светне ли си лампата си наливам и така в някой случай тоя борд лъже и може да ти изиграе много лоша шегичка :mitsu-smiley:

Ама не гледаите борд компютъра.Засичаите само по лампата от светване до светване-ако е на равно,съм се убедил че е много точно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...