Премини към съдържание

проблем с обороти


Ivailogm

Препоръчано мнение

Добър ден,проблема с оборотите е следния:

Вчера сутринта паля на бензин и оборотите нормално седят около 1500.След няколко минути прехвърлям на газ и хоп 2000 даже и малко над тях,след което прехвърлям пак на бензин и започва играта,1000-1200,1000-1200 и така постоянно играене.Пак на минавам на газ,пак 2000 и повече даже.

По това което чета и малко или много разбирам ми прилича на проблем в стъпковото моторче или в някое от малките маркучета из двигателя.

Бих желал и Вашето мнение ако е възможно колеги.Само да отбележа,че до предишният ден не съм имал никакви проблеми или проблясъци за проблеми,колата си работеше нормално,върви си доста прилично даже и разхода си е хубав:)12.5газ с климатик в софийския трафик.

Моля да бъда извинен ако пропускам нещо повече като информация или ако съм пропуснал да прочета някаде

Редактирано от Ivailogm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, проблема може да е от много неща и без диагностика и преглед едва ли има голям смисъл да се предполага. Иначе ако колата смуче въздух от някъде след дросела (между дросела и двигателя) се държи по подобен начин.

Поздрави.

Редактирано от Nickky
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега.Прегледах всичко което може да се погледне или пипне докато работи колата.Интересното е че доката работи климатика не играят оборотите,а в момента в който спре компресора пак всичко започва от начало.А дали дебитомера е възможно да дава проблем.Явно ще ходи на диагностика ама сега мира не ми дава това положение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм много вещ по въпроса,но аз го имах същия проблем с малката разлика,че при мен оборотите на бензин не играеха.Отидах на елкон ,закачиха я момчето пипна тук и каза,че испарителя ми е за смяна и каза,че е трябвала настройка защото сместа била богата и стъпковото моторче се побърквало.Пак казвам не съм вещ но отиди да я погледнат може малко да е.Дано да съм бил полезен.Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих експеримент.След като с длан намалих притока на въздух към филтъра усетих как се нормализира всичко.Идеята ми е,че при това положение щом като намалявам притока значи дърпа въздух от някъде другаде.Има ли идеи някой.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих експеримент.След като с длан намалих притока на въздух към филтъра усетих как се нормализира всичко.Идеята ми е,че при това положение щом като намалявам притока значи дърпа въздух от някъде другаде.Има ли идеи някой.

Смуче въздух от някъде ,я от някой изваден или сцепен маркуч, я от някоя гарнитура ,я от МПХ...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак.Пламене,след като откача буксата на стъпковото моторче няма никаква промяна в работата на мотора.При това положение трябва ли да съм сигурен че е от МПХ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак.Пламене,след като откача буксата на стъпковото моторче няма никаква промяна в работата на мотора.При това положение трябва ли да съм сигурен че е от МПХ.

Не, дори и откачена,пак няма да се разбере от къде е проблема....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как да разбера.Прегледах всички маркучета и ми се виждат здрави.В момента съм свалил моторчето за празния ход и мисля да сменя гарнитурата/тя е една само/.И ако не стане незнам.А може ли по тоците да се базика нещо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще я карам колега,просто за момента нямам почти никакво време а и не съм се уговорил още с Пламен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...