Премини към съдържание

Паркинг светлина?


backstage

Препоръчано мнение

Колеги, Каризмата има ли паркинг светлини (когато на изгасен мотор цъкнеш мигача и свети ляв преден и заден габарит и съответно за десен мигач - десен преден и заден габарит) На моята поне май няма :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичките нямат.

Ползвай аварийните...

 

Предполагам, че под "всички нямат" ства въпрос за седаните Каризми, понеже моята (хечбек) има светлини за задна скорост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че под "всички нямат" ства въпрос за седаните Каризми, понеже моята (хечбек) има светлини за задна скорост.

Всички Каризми нямат такава екстра, както вече е написано, няма значение седан или хечбек.

 

Към колегата Ивайло Нинов: Става въпрос, че при някой европейски марки (знам за Ауди) при изгасен двигател, ако включиш някой от мигачите, се включват и съответните преден и заден габарит. Няма връзка с светлините за заден ход.

И пак както е написал по горе valboss ние си ползване аварийните светлини.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно за аварийните, но ако искам да оставя колата за 2-3 часа на оживена улица с много трафик вечерта - не бих я оставил на аварийни. Екстрата е полезна ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е моя - извинявам се. Разбрал съм нещата погрешно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно за аварийните, но ако искам да оставя колата за 2-3 часа на оживена улица с много трафик вечерта - не бих я оставил на аварийни. Екстрата е полезна ;)

Ами аз като не искам да я оставя на аварийни, просто я оставям на габарити. За няколко часа акумулаторът не го усеща, ако е читав.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад мисля, че две крушки светеха в един стоп, май по 10 или 15W, отпред в габарита още 5W и консумацията 3A (35W) не е толкова малка. Ако се правят разни такива доработки ще е добре да се сложат LED светлини, за да щадят акумулатора. Ако е на габарити го умножаваме по 2 и добавяме и консумацията на таблото и осветлението на номера още към 40W. На теория към 8-8,5 ампера, което не е малко особено ако е зимата. Може да се помисли за някакво устройство което да ги изключва при спад в напрежението, например под 10V, както е при ксеноновите комплекти.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...