Премини към съдържание

Нов самолет в клуба


Boiajo

Препоръчано мнение

Здарвейте колеги,

Дойде и моя ред да се похваля с придобивка на Галант комби 2.0 136 коня 1997г. Като се вика смених магарето (Space Star 1,9DID) с расов жребец :).

Имам въпрос за свещите , да ли някой от вас кара със свещи Denso Iridium Spark Plugs, защото съм се спрял на тях, понеже им дават по дълъг живот от колкото на другите видове и да ли си заслужават?

Благодаря предварително за отзивите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здарвейте колеги,

Дойде и моя ред да се похваля с придобивка на Галант комби 2.0 136 коня 1997г. Като се вика смених магарето (Space Star 1,9DID) с расов жребец :).

Имам въпрос за свещите , да ли някой от вас кара със свещи Denso Iridium Spark Plugs, защото съм се спрял на тях, понеже им дават по дълъг живот от колкото на другите видове и да ли си заслужават?

Благодаря предварително за отзивите.

Честно казано ,не си заслужава .........освен ако ги имаш, но да се ръсиш с пари за тях.......едната е от 25 до 30 лв, а обикновенните са 30 лв. всичките,разликата уж е по добра искра, по "бърза" и т,.н. но на практика тази разлика е малка......при обикновенните искрата прескача на 8-8.5 киловолта, а докато при иридиевите - на 7.5-8 кВолта........при пробег от 30к км. разликата не е чуствително голяма, има ,но пак е малка.......ако не я караш на газ , или не си състезател , просто няма смисъл........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка колега :mitsu-smiley:

Много да те радва и хиляди безавариини километри с новия самолет :plane:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

да ли някой от вас кара със свещи Denso Iridium Spark Plugs, защото съм се спрял на тях, понеже им дават по дълъг живот от колкото на другите видове и да ли си заслужават?

Благодаря предварително за отзивите.

Аз карам със свещи denso iridium tough, монтирани да 6А13 мотора, едновременно с монтажа на газовия инжекцион отпреди две години.

Според мен си е скъпа инвестиция, за 6 броя свещи, но нямаше как, така и така бях разглобил целият смукателен колектор, за да монтирам газовите инжектори, смених и свещите за да не си играя след известно време пак с разглобка :rolleyes: старите свещи бяха NGK Platinum, бяха читави, в последствие ги подарих на приятел! Официален вносител на Денсо е http://www.kosser.net/Products/Denso.php не помня точно но май бяха по 26лв. бройката с отстъпката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

честито и от мен колега, със здраве да си я караш хиляди безаварийни километри и много годинки да те радва :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията колеги,

и аз се надявам на безпроблемно каране на тоя дзвер;), май започнах да се лутам м/у BOSCH и ACDelco, ако има друга читава марка може да споделите, че досега не съм карал бензинови коли.До сега всичките са били на дизел и там с подгряващите свещи беше лесно.Но тук се обърках всеки производител си хвали стоката и им изгубих края.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията колеги,

и аз се надявам на безпроблемно каране на тоя дзвер;), май започнах да се лутам м/у BOSCH и ACDelco, ако има друга читава марка може да споделите, че досега не съм карал бензинови коли.До сега всичките са били на дизел и там с подгряващите свещи беше лесно.Но тук се обърках всеки производител си хвали стоката и им изгубих края.

Колега, не се излагай с Бош а още повече с АЦДелко, това не са твоите свещи........Вземи си НГК или Дензо, японските коли добре ги понасят .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не се излагай с Бош а още повече с АЦДелко, това не са твоите свещи........Вземи си НГК или Дензо, японските коли добре ги понасят .......

 

-Колега, първо честито за превъзходният автомобил (че в по горният си пост забравих), да си го караш със здраве и безаварийно!

-Второ , не мъчи :mitsu-smiley: самолета със ДОКАЗАНО калпави и некачествени свещи!

Подкрепям думите на DJ Tymbi ....японски автомобил не върви с европейски свещи.

В заключение ще кажа:

Бош= на "дръвце" , при това турско, основното производство на свещи бош е в турция, нищо че пише мейд ин джермани.

АС делко= най голяма "пръчка" със неизвестен произход, не се знае по кои села паланки и колхози се произвежда ако е китай добре, ама да не са на кораб в неутрални води че и ако има вълнение..малиййй :worthy: :worthy:

-В годините работа съм сменил сигурно стотици хиляди свещи, но тези специално АЦ Dелко и BRISK ги изхвърлям моментално щом ги забележа дори без да закачам осцилоскопа :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...