Премини към съдържание

OBD2 кабел за Carisma 1,9TD


backstage

Препоръчано мнение

Колеги моята Carisma 1,9TD 12 месец 1996г. - седан с OBD2 порт ли е? И ако да може ли един линк от ebay какъв точно кабел трябва да си взема. Защото съм решил да купя софтуер Evoscan и да се науча да си правя диагностика на колата сам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От '96 година колите минават на ОБД2. По-добре си купи ето такова устройство http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=obd+scanner+&_cqr=true&_nkwusc=obd+scaner&_rdc=1 Не мъкнеш лаптоп, не ти трябва захранване(зима си от порта), можеш да триеш грешки, а и е по евтино от кабел и софт да купуваш. Поне аз бих си купил такава джидафка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега колата по ВИН е произведена 12/1996.2 Това доколкото разбирам е 12 месец 1996. Знчи би трябвало колата да е с OBD2, а не s OBD , нали така?

 

Чудя се дали едно от тези ще ми свърши работа:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VAG-VW-Audi-Seat-Scanner-OBDII-2-OBD2-OBD-CAN-Diagnose-/150643121247?pt=Elektroger%C3%A4te&hash=item2313079c5f

http://www.ebay.co.uk/itm/AUTEL-MaxiScan-MS509-OBD-OBD2-Diagnose-Scanner-NEU-/170677730654?pt=Elektroger%C3%A4te&hash=item27bd2f7d5e

Редактирано от backstage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да видиш със колко пина си, ако си 16 си ти, т.е. си с ОБД2. Ако си с по-малко си със стария.

ПП по съм сигурен, че втория четец ще ти свърши работа, но нека някой по-компетентен да се изкаже, че аз само ги наблюдава тез джиджафки.

Редактирано от totto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То за интерфейса, софта и грешките добре ама диагностика и то на дизел не се прави с кабели ;) Така че пари на вятъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе той и сърце няма, най много да прочетеш ако е възникнала някоя грешка някога ама какво ще ти помогне. По добре сложи някой литър гориво за тези пари - ще е по-добра инвестиция.

А пък за диагностика има едни кабели, в пловдивско може да се намирят - освен че казват болката и лекуват :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за да не отварям нова тема ще използвам темата на колегата за което се извинявам.Става въпрос за този порт на който,се закача компютарът за диагностика,на моята каризма 1997г 1.8 16v,116кс къде в купето се намира,защото ми светна няколко пъти check engine,но без да настъпи абсолютно никаква промяна в работата на мотора и искам да проверя за какво иде реч.Предварително благодаря!!!

пп:Лампата светва след като оборотите на колата паднат под 1000

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за да не отварям нова тема ще използвам темата на колегата за което се извинявам.Става въпрос за този порт на който,се закача компютарът за диагностика,на моята каризма 1997г 1.8 16v,116кс къде в купето се намира,защото ми светна няколко пъти check engine,но без да настъпи абсолютно никаква промяна в работата на мотора и искам да проверя за какво иде реч.Предварително благодаря!!!

пп:Лампата светва след като оборотите на колата паднат под 1000

Под волана откъм педалите го потърси и ще го намериш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като го намерите ще научите едно голямо нищо от него ;) Че този двигател го разбират малко хора, прочети из форума и ще разбереш кой е твоя човек :) Малко далеч от Търговище но нямаш избор ако искаш колата да ти е изрядна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...