Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

/Space wagon 99г./Ауспуха ми пуши много, чудя се да не е от маслото ... каква може да е причината?


Препоръчано мнение

Излиза голям синкав пушек от ауспуха и мирише доста, /интересното е, че като отворя предното стъкло дима влиза в купето, акто отворя ниякои заден прозорец не се усеща миризма/, но се чудя от какво може да пуши така...също, така понякоа ми се включва една жълта лампичка на таблото с едно двигателче, това също какво означава...

Ще съм благодарен, ако някой сподели опит и мнение

Благодаря!

Редактирано от Ivan_ivanov_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е 2.4 Джедай ( GDI)...........вероятно има проблем с гумички на клапаните, или проблем с маслените сегменти.......губи ли масло?Жълтата лампичка ти светка, защото има някакъв проблем с мотора и системите ,където го управляват.......без диагностика, няма да разбереш какъв е проблема.........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за масло да питам : С Space Star 1,8 GDI съм много бързо маслото става черно. Като го сменя може да има малко черно от старото но после става черно цялото. А иначе не го гори , намаля но нормално за 3 месеца 1 мм от щеката . Знам че при GDI го цапа повече ама чак пък толкова.

При вас как е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за масло да питам : С Space Star 1,8 GDI съм много бързо маслото става черно. Като го сменя може да има малко черно от старото но после става черно цялото. А иначе не го гори , намаля но нормално за 3 месеца 1 мм от щеката . Знам че при GDI го цапа повече ама чак пък толкова.

При вас как е ?

Горе долу така е и при останалите............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу така е и при останалите............

 

А трябва ли да се притеснявам от това? Каква е причината? Не е ли кофти за двигателя ? Нещо прави ли се ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А трябва ли да се притеснявам от това? Каква е причината? Не е ли кофти за двигателя ? Нещо прави ли се ?

Не, просто този мотор е като при дизелите, цапа се вътре по бързо и новото малсо отмива нагара и за това става по бързо по черно.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за масло да питам : С Space Star 1,8 GDI съм много бързо маслото става черно. При вас как е ?

Аз смених маслото след три промивки на двигателя с вретенно /просто имах налично масло и време/.

Последната промивка излезе с цвят почти какъвто влезе.

След това много дълго време двигателното си запази бистротата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...