Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

BG карти за навигация за Lnacer


didkoooo

Препоръчано мнение

Здравейте,

искам да попитам за БГ картите за навигацията на Lancer. Като се инсталира ъпдейта за БГ карти, самата гласова навигация на български език ли е?

Редактирано от didkoooo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я някой да каже с каква навигация е Lancer-а, че ми стана интересно, това ми е специалността :P да ги unlock-вам и да им инсталирам, каквото аз си искам и дано да е нещо което подържа поне Win CE 4/5/6 или дори някоя Linux-арска да е ;) , само не ми казвайте, че е нещо си на Mitsubishi :(, че то и за него има лекарство :P, нали знаете няма невъзможни неща :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я някой да каже с каква навигация е Lancer-а, че ми стана интересно, това ми е специалността :P да ги unlock-вам и да им инсталирам, каквото аз си искам и дано да е нещо което подържа поне Win CE 4/5/6 или дори някоя Linux-арска да е ;) , само не ми казвайте, че е нещо си на Mitsubishi :(, че то и за него има лекарство :P, нали знаете няма невъзможни неща :P

Навигацията е Rockford Fosgate http://www.rockfordfosgate.com/oem/lancer.asp

Редактирано от didkoooo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново давам линка за Този пост ! Бях го дал в една друга тема малко по-надолу. Аз нямам mmcs, но ми се иска да имам и чета и се информирам.Долу може да видите какъв е ОС на машинката.

П.С. Ъпдейт на картите за цяла европа се намират в нета(поне преди попадах на такива) ако не в И-бей има от 100 до 250 долара дискове с карти. Търсете и ще намерите

Quote: ORIGINAL: brian360

 

So I've been doing some ASCII dumps of the "Loading.kwi" file and revealed this text -- looks like our navi system runs Windows CE:

 

. .T.h.i.s. .K.e.r.n.e.l. .w.a.s. .b.u.i.l.d. .f.o.r. .S.H.-.4. .C.a.r. .N.a.v.i.g.a.t.i.o.n. .S.y.s.t.e.m.........W.i.n.d.o.w.s. .C.E. .F.i.r.m.w.a.r.e. .I.n.i.t.........K.e.r.n.e.l. .V.e.r.s.i.o.n. .:. .%.s.......O.S.-.N.R.2.6.1.-.1...2.1...

Hopefully someone can find a tool to extract .kwi files -- I found one but it just crashed while parsing our loading.kwi file.

Interesting.

If you want to put your loading.kwi up somewhere, I'll try and identify the cause of the crash.

ATB

O.

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опаааааа, Я вижте Тук версията е М140 за версия М160 Тук. Няма да е лошо да прочетете малко преди да правите каквото и да е.

П.С. Линковете работят

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново давам линка за Този пост ! Бях го дал в една друга тема малко по-надолу. Аз нямам mmcs, но ми се иска да имам и чета и се информирам.Долу може да видите какъв е ОС на машинката.

П.С. Ъпдейт на картите за цяла европа се намират в нета(поне преди попадах на такива) ако не в И-бей има от 100 до 250 долара дискове с карти. Търсете и ще намерите

Quote: ORIGINAL: brian360

 

So I've been doing some ASCII dumps of the "Loading.kwi" file and revealed this text -- looks like our navi system runs Windows CE:

 

. .T.h.i.s. .K.e.r.n.e.l. .w.a.s. .b.u.i.l.d. .f.o.r. .S.H.-.4. .C.a.r. .N.a.v.i.g.a.t.i.o.n. .S.y.s.t.e.m.........W.i.n.d.o.w.s. .C.E. .F.i.r.m.w.a.r.e. .I.n.i.t.........K.e.r.n.e.l. .V.e.r.s.i.o.n. .:. .%.s.......O.S.-.N.R.2.6.1.-.1...2.1...

Hopefully someone can find a tool to extract .kwi files -- I found one but it just crashed while parsing our loading.kwi file.

Interesting.

If you want to put your loading.kwi up somewhere, I'll try and identify the cause of the crash.

ATB

O.

 

Опа :icon_clap::drinks::rulez: колеги в такъв случай, щом има Win CE (или поне може да се флашне до Win CE) значи няма начин да не може да се използва като Win CE device и единственото нещо, което на мен ми трябва и имам е CE RegEdit и да й намеря на това сирене (Rockford) къде му е USB-то, а от там на татък мога да ви кача едновременно тъкмо поне 4 други навигаций, които едновременно (да си ги Switch-вате ;) ) да използвате с оригиналната на Мицубиши, а те са както следва (и както аз ползвам на моя Binatone който си направих - Sygic Mobile Maps 10 (All Europe Maps), NDrive 10 (All Europe Maps), Garmin (all Europe maps), TomTom (optional - голяма боза е TomTom-а мен не ме кефи)). Ся въпроса е само да кажете има ли доброволци :P :D :D :D ??!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо, ако имаше УСБ никой нямаше да си играе да хаква/отключва диска.

Второ, ако беше толкова лесно за 3 години все някой щеше да го е направил преди теб.

Ще ме извиняаш, ама говориш без дори да си си направиш труда да прочетеш един ред от линковете които съм дал.

Не се обиждай, но за мен поста преди моя е меко казано несериозен.

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо, ако имаше УСБ никой нямаше да си играе да хаква/отключва диска.

Второ, ако беше толкова лесно за 3 години все някой щеше да го е направил преди теб.

Ще ме извиняаш, ама говориш без дори да си си направиш труда да прочетеш един ред от линковете които съм дал.

Не се обиждай, но за мен поста преди моя е меко казано несериозен.

 

Добре добре хайде недей пали така, може да си прав, щото още не съм го правил, но защо да не е нещо елементарно като, да си флашна Tytn 2-ката с Андроид ;) Щом има ROM значе може да се флашне с каквото си поискаш ;) А това за харда - Big Deal, това е като да закачиш на Xbox-а или на PS2 - ката хард и да и пляснеш един чип за :P. Нямам време и не ми се занимава и без това съм затрупан от работа и познай ! ДА не съм ти чел линковете, щото нямам време, че зачета ли ги, не ми се иска да видя нещо познатo :) Peace :icon_rock:

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искрено се надявам да си прав и да успееш, но се съмнявам,че ще ти е толкова лесно колкото го описваш.

Успех с начинанието и не забравяй да ни кажеш, ако има макар и минимален прогрес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нищо не разбирам, но не е чак толкова лесно, да ти дам да ми хакнеш PS3-ката :))), има си РОМ :))))...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нищо не разбирам, но не е чак толкова лесно, да ти дам да ми хакнеш PS3-ката :))), има си РОМ :))))...

 

Рангеле говоря за PS2-ка :P :D не за PS3 -ка ;), както и да е, скоро няма да пробвам, щото нямам Lancer от 2007 нагоре :( , ама и моя си ме кефи :rulez:

 

П.П. А това че навигацията е с хард е още по - хубаво, защото можеш да си и качиш каквато операционна система има ;), единственото което трябва да направиш е да Back-Up-неш стария хард или просто да ползваш изцяло нов и да се мисли за някакъв Boot-Loader какво да ти стартира, то това всеки го знае, но както казахте е трудничко и ще отнеме време и разбира се само ако има доброволци :P. Лично аз не бих си пипал тая джаджавка ако я имам Factory в колата, бих си купил друга за 50-60 лева от eBay, а таз ще я ползвам единствено да ми дава моментния разход и други такива полезни информаций :rulez:

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Който иска може да чете има доста интересна информация ТУК .

Чак след това би трябвало да се пускат коментари и постове, които биха били полезни на другите.

П.С. Принципно говоря и визирам всички.

П.П.С. Тоя форум се бъгна нещо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, справих се. Нищо страшно няма.

 

Следвайки инструкциите от вече цитирания форум, си отключих харда, направих му резервно копие с нортън гхост.

Пльоснах най-грубо новите карти върху старите и всичко си мина безпроблемно.

 

Досега ме показваше във Франция, като съм в източна България, сега си ме показва в Несебър и всичко е ок

 

Иска се малко внимание и компютърна грамотност.

 

Всем пак ако не сте поне "advanced user" не е препоръчително да оитвате сами.

 

Ако желаете ще напиша инструкции и на БГ.

 

Да се надяваме само, че скоро ще има и по-нови карти. M160 имат 22% карта на БГ и 100% във всички "нормални" ЕУ страни. Картата като подробност я сравнявам с текущата на Ес класата ни от 2008г.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, справих се. Нищо страшно няма.

 

Следвайки инструкциите от вече цитирания форум, си отключих харда, направих му резервно копие с нортън гхост.

Пльоснах най-грубо новите карти върху старите и всичко си мина безпроблемно.

 

Досега ме показваше във Франция, като съм в източна България, сега си ме показва в Несебър и всичко е ок

 

Иска се малко внимание и компютърна грамотност.

 

Всем пак ако не сте поне "advanced user" не е препоръчително да оитвате сами.

 

Ако желаете ще напиша инструкции и на БГ.

 

Да се надяваме само, че скоро ще има и по-нови карти. M160 имат 22% карта на БГ и 100% във всички "нормални" ЕУ страни. Картата като подробност я сравнявам с текущата на Ес класата ни от 2008г.

 

Поздрави

Най-накрая някой, който действа. Браво, когато си купя и аз MMCS щв тествам и аз. М/у другото намерих една за 1000лв. и май ще я взема.

П.С. Май за сега няма по-актуална карта за България 22% си е, но всички се надяваме да има! До колкото знам картите са на навтек.

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, справих се. Нищо страшно няма.

 

Следвайки инструкциите от вече цитирания форум, си отключих харда, направих му резервно копие с нортън гхост.

Пльоснах най-грубо новите карти върху старите и всичко си мина безпроблемно.

 

Досега ме показваше във Франция, като съм в източна България, сега си ме показва в Несебър и всичко е ок

 

Иска се малко внимание и компютърна грамотност.

 

Всем пак ако не сте поне "advanced user" не е препоръчително да оитвате сами.

 

Ако желаете ще напиша инструкции и на БГ.

 

Да се надяваме само, че скоро ще има и по-нови карти. M160 имат 22% карта на БГ и 100% във всички "нормални" ЕУ страни. Картата като подробност я сравнявам с текущата на Ес класата ни от 2008г.

 

Поздрави

 

В кой форум не разбрах извинявай? Иначе са излезли нови карти на mitsubishi и покритието на БГ е 61%. И да :) желая да напишеш инструкции на български :) Ще съм много благодарен :)

Редактирано от didkoooo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В кой форум не разбрах извинявай? Иначе са излезли нови карти на mitsubishi и покритието на БГ е 61%. И да :) желая да напишеш инструкции на български :) Ще съм много благодарен :)

 

А ти прочете ли тази тема? Разгледа ли линковете които съм дал? Ето за тези форуми (от линковете) става дума! Не се обиждай, но нали не очакваш някой да прочете вместо тебе и да ти ги инсталира? Ако е така ти пожелавам успех.

Редактирано от DqdoMraz
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, няма никакъв проблем да напиша подробно стъпка по стъпка на БГ, единственото за което моля, ако някой има подходящо FTP да предостави данни за достъп, тъй като новите карти (22%), които аз имам са 13.2 GB. А там от къде ги изтеглих се тегли много бавно и мъчно, после трябва да се сглоби архив от 60 файла по 100 мб всеки и т.н. малко излишно за обясняване. Ако се намери място направо където да кача картите ще е най-лесно (или предложение за торент сайт където може безплатно да се ъплоадва).

 

Довечера или утре ще отделя 20тина минути да синтезирам и напиша стъпките на бг.

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пуснал съм пълно описание във подфорума за аутлендър.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...