Премини към съдържание

мнение за COLT CZT


Препоръчано мнение

Здравеите,може ли някои да ми даде малко информация за COLT CZT 2008 1.5 150 коня ?!?!?!? разход ? поддръжка ? и колкото повече допълнителна информация може..... ще съм ви много благодарна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само малко корекция на горния линк - вътре са сбъркали и пишат, че задното окачване е McPherson, което просто не е вярно - последния Colt с независимо задно окачване е CJ. След това CZ са със цял мост.

 

Иначе колата като разход е зависи какво очакваш и как караш. Това все пак е турбо бензинова кола, а тези 2 думи не се погаждат в едно изречение с "нисък разход" :) Като за турбо кола разхода е добър, но не очаквай да го сравниш с CZ3 1.3 :) Затова пък като се качиш на колата и учудва колко добре върви - аз лично очаквах доста по-спокойна кола... Иначе колата не е за всеки и е добре да се качиш и да пробваш, защото един двигател не прави автомобила... Тоя преден прозорец като е толкова далече и позицията на шофиране е малко изправена (за да е къса колата, но да се използва максимално височината), та се чувства човек малко като в бус :) Но като цяло е удобно и не твърде тясно, с оглед размера на колата.

 

Откъм поддръжка ако имаш свестен майстор, частите не са златни (повечето са еднакви със Smart ForFour), за ръжда е рано да се мисли, само смените на маслото е добре да се правят по-често спрямо атмосферния мотор.

 

Само трябва да се внимава със скоростната кутия - има хора, при които се появява шум в първичния лагер при няма и 3 месеца след като са купили колата нова. Предполага се, че това ще е оправено гаранционно, но знае ли човек, така че се ослушвай.

 

Това е което мога да кажа аз...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само малко корекция на горния линк - вътре са сбъркали и пишат, че задното окачване е McPherson, което просто не е вярно - последния Colt с независимо задно окачване е CJ. След това CZ са със цял мост.

 

Иначе колата като разход е зависи какво очакваш и как караш. Това все пак е турбо бензинова кола, а тези 2 думи не се погаждат в едно изречение с "нисък разход" :) Като за турбо кола разхода е добър, но не очаквай да го сравниш с CZ3 1.3 :) Затова пък като се качиш на колата и учудва колко добре върви - аз лично очаквах доста по-спокойна кола... Иначе колата не е за всеки и е добре да се качиш и да пробваш, защото един двигател не прави автомобила... Тоя преден прозорец като е толкова далече и позицията на шофиране е малко изправена (за да е къса колата, но да се използва максимално височината), та се чувства човек малко като в бус :) Но като цяло е удобно и не твърде тясно, с оглед размера на колата.

 

Откъм поддръжка ако имаш свестен майстор, частите не са златни (повечето са еднакви със Smart ForFour), за ръжда е рано да се мисли, само смените на маслото е добре да се правят по-често спрямо атмосферния мотор.

 

Само трябва да се внимава със скоростната кутия - има хора, при които се появява шум в първичния лагер при няма и 3 месеца след като са купили колата нова. Предполага се, че това ще е оправено гаранционно, но знае ли човек, така че се ослушвай.

 

Това е което мога да кажа аз...

 

Благодаря ти за изчерпателния отговор... за горенето съм съгласна че няма как да искам от такъв двигател да гори 5 градско,но това което гледах от 5.7 до 8.6 ме задоволява :)....количката е много хубава и ще я карам с кеф,дано да излезне читава :)))

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Уу, пловдивското градско да даде до 8,6 е ДОСТА пожелателно... Колата не е 800 кила все пак :) Очаквай поне 10ка с галене на педала...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами аз имам поглед над тази кола още преди да я взема....понеже е на мои приятел , дава му не повече от 8 :) с нормално каране

 

Смесено да... Но градско ме съмнява. Докато на теб не ти даде такъв разход, на приказки недей да вярваш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

8 градско дава моя колт с 1.1 мотор 75 коня, с галене на педала пада до 7.6 :) А този 1.5 мотор с турбо мисля че е нормално 9-10 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много приятна колица, покарах една такава... Отличен демараж, малко се усеща турбо дупката, но като свикнеш да не падаш под 3000 оборота колицата направо лети. Усеща се, че е лека, сравнително добре стои на пътя, но е подчертано тесничка, поне на мен ми е неудобно на иначе много добре оформените седалки, явно задникът ми е твърде голям. Жена ми обаче изобщо не беше въодушевена от турбо женска кола, а именно жените би трябвало да са основен таргет. За моя 30-ина километров тест, колтът гореше около 10, но му подадох доста жега. Интересна, нишова кола.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...